Apartman dairesinde 8 ceset

Cinayet zanlısının hemşire Nalan Yüksel'in erkek kardeşi Murat Yüksel olduğu belirtildi. Silahıyla birlikte yakalanan zanlının aileyle aynı evde yaşamadığı belirtildi. Suçunu itiraf eden zanlının sorgusu sürüyor.

Apartman dairesinde 8 ceset

Türkiye güne dehşet veren bir katliam haberi ile başladı. Adana’da bir apartman dairesinde 3'ü çocuk, 3'ü kadın 2'si erkek 8 kişinin evlerinde başlarından kurşunlanmış cesetleri bulundu.

Adana'da 8 kişinin cesedinin bulunduğu apartman dairesinde oturan ve ölenlerden biri olduğu belirtilen Küçük Dikili Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli hemşire Nalan Yüksel'in, kısa bir süre önce eşinden ayrıldığı öğrenildi. 

Bu sabah Nalan Yüksel'in işe gelmemesi üzerine merak eden sağlık merkezindeki mesai arkadaşı doktor, önce telefonla ona ulaşmaya çalıştı. 

Telefonla haber alınamayınca doktor, Yüksel'in oturduğu apartman dairesine giderek, kontrol etti. Kapı zilini çalıp, cevap alınamayınca 110'dan itfaiyeyi arayan doktor, hemşirenin işe gelmediğini, zehirlenme olabileceğini, başlarına birşey gelmesinden endişe ettiğini söyleyip, kapının açılmasını ve evin kontrol edilmesini istedi. 

Saat 09.30 sıralarındaki ihbar üzerine katliamın yaşandığı eve gelen itfaiye ekipleri de, polise haber verdi. Kapının kırılmaması için çilingire haber verilip, gelen çilingir saat 10.00 sıralarında kapıyı açtığında katliam ortaya çıktı.

İtfaiye ekipleriyle birlikte içeri giren polis, ilk önce başından vurulmuş çocukların cesetleriyle karşılaştı. Ardından diğer odalardaki cesetler bulundu. Bunun üzerine itfaiye ekipleri ve polisler dışındaki kişiler dışarı çıkarılıp, olay yeri inceleme ekipleri çağrıldı.

Öldürülen kişilerin başlarından ve vücutlarının çeşitli yerlerinden vuruldukları tespit edildi.

NALAN HEMŞİRE VE AİLESİ ÖLDÜRÜLDÜ

Dairede bulunan cesetlerin Nalan Yüksel, baba İbrahim Yüksel (64), anne Günay Yüksel (62), 6 yaşındaki Vedat Yüksel, lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17), ÖSS’ye hazırlanan Arif Kopar (19), kardeşinin eşi Gül Yüksel ve kardeşi Ali Yüksel’e ait olduğu bildirildi.

Hemşire Nalan Yüksel'in 10 yıldır eşinden ayrı yaşadığını, 2 çocuğuyla birlikte anne ve babasıyla oturduğunu bildirdi.
Öldürülen Halil İbrahim Kopar ile Arif Kopar’ın Nalan Yüksel’in 10 yıl önce ayrıldığı eşi Celal Kopar’dan olan çocukları olduğu öğrenildi. 

CİNAYET ZANLISI ERKEK KARDEŞ SORGULANIYOR

Olayın faili olarak evin oğlu astsubaylıktan atılma 38 yaşındaki Murat Yüksel silahıyla birlikte yakalandı. Ailenin minibüs işletmeciliği nedeniyle babası ve kardeşiyle anlaşmazlığa düştüğü, zaman zaman uyuşturucu krizine girdiği ileri sürülen Murat Yüksel, emniyetteki ilk ifadesinde katliamı kendisinin yaptığını itiraf etti.
Evin oğlu Murat Yüksel'in katliam şüphelisi olarak yakalandığını doğrulayan Adana Valisi İlhan Atış, “Ailenin diğer oğlu olan 1971 doğumlu fail, suç aleti silahla birlikte yakalandı” dedi.
Bu arada katliam kurbanlarının cesetlerinin apartmanın asansör ve merdiveninden indirilmesinin zorluğu dikkate alınarak, 11'inci katından itfaiye medrdiveniyle tek tek indirildi ve morga götürüldü. 

SUSTURUCU KULLANMIŞ OLABİLİR

Emniyet yetkilileri, komşuların silah sesi duymaması nedeniyle olayın susturucu kullanılarak işlendiğini tahmin ettiklerini kaydetti.
Bu arada, cesetlerden 3’ünün salonda, 1’inin mutfakta, diğerlerinin ise oturma ve yatak odalarında bulunduğu belirtildi. 

22 daireli apartmanın 11'inci katında oturan ailenin komşuları minibüsü bulunan İbrahim Yüksel ve ailesinin 5 yıldır bu dairede oturduğunu, eşi Celal Kopar'dan boşanan hemşire Nalan'ın da 4 ay önce çocuklarıyla birlikte babasının ve kardeşinin oturduğu ev gelip yerleştiğini söyledi.
Katliamın yapıldığı apartmanın 10’uncu katında oturan Hasan Cingöz, “Ben 11 yıldır burada oturuyorum. Olayın meydana geldiği dairenin çaprazlarında oturuyorum. Bu aile de burada 5 yıldır oturuyor. Silah sesi filan duymadık. Daha önce de 1-2 defa kavga gürültü olmuştu. Ama net olayı bilmiyoruz” dedi.
Hemşire Nalan Yüksel'in boşandığı eşi Celal Kopar'ın zaman zaman çocukları almaya geldiğini kaydeden komşular, evde herhangi bir gürültü ve silah sesi duymadıklarını, olayı öğrenince şoke olduklarını söyledi. 

"EVDE GÖRDÜĞÜMÜZ MANZARA TAM BİR FACİAYDI" 
Adana’da bir apartman dairesinde öldürülen 8 kişinin arasında bulunan ebe hemşirenin görev yaptığı Küçük Dikili Beldesi Sağlık
Ocağının doktoru Soner Eroğlu, "Nalan hemşire, ağır başlılığı ve çalışkanlığı ile kısa sürede herkesin sevgisini kazandı" dedi.
Dr. Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nalan Yüksel’in, ebe-hemşire olarak Yeşilevler Toplum Sağlığı Merkezinden yaklaşık 1-1,5 ay kadar önce görevlendirme sonucu Küçük Dikili Beldesi Sağlık Ocağına geldiğini ifade etti. Dr. Eroğlu, Nalan hemşirenin, ağır başlılığı ve çalışkanlığı ile kısa sürede herkesin sevgisini kazandığını söyledi.
Nalan hemşirenin, dün mesaisinde olduğunu herhangi bir mutsuzluk ya da stres gözlemlemediklerini, ancak bu sabah mesaiye gelmeyince endişeye kapıldıklarını belirten Dr. Eroğlu, şöyle konuştu:
"Nalan hemşire göreve gelmeyince en yakın mesai arkadaşı olan kurumda görevli Şerife hanım telefonla evini aradı, ancak uzun süre cevap alamayınca endişelerimiz arttı. Çünkü 10-15 dakika gecikecek olsa bile bizi mutlaka arar mazeretini bildirir ve izin isterdi. Bu yüzden, evine arkadaşlarıyla birlikte ben de gittim. Tabii bu arada polise de haber verdik. Polisin izni ile kapıyı çilingir yardımıyla açtırdık. Gördüğümüz manzara tam bir faciaydı." Dr. Eroğlu, Nalan hemşirenin iki çocuğunun bulunduğunu, bu çocuklardan birinin üniversite sınavına hazırlandığını belirterek, "İşine bağlı olduğu kadar çocuklarına da çok düşkün bir anneydi. Oğlunun üniversite sınavına gireceği için yaşadığı heyecana hepimiz tanık oluyorduk. Çok üzgünüz, başımız sağ olsun" dedi.
Bu arada, Nalan hemşirenin mesai arkadaşları ise onun erkek kardeşi ile problemi olduğunu bildiklerini belirterek, "Sanırız Nalan hemşire bir ev satın almış, ama tapusunu kardeşinin üzerine yapmış, parasını Nalan hemşirenin ödemesine rağmen kardeşinin evi boşaltmasını istediğini söylüyor ve bundan yakınıyordu, bunun dışında da her hangi bir problemi yoktu" dediler. Sabah saatlerinde Huzurevler Mahallesi 142 Sokak’taki bir apartmanın 11’inci katındaki dairede, ebe hemşire Nalan Yüksel, baba İbrahim Yüksel (64), anne Günay Yüksel (62), 6 yaşındaki Vedat Yüksel, lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17), ÖSS’ye hazırlanan Arif Kopar (19), kardeşinin eşi Gül Yüksel ve kardeşi Ali Yüksel’e ait cesetler bulunmuştu. 

Adobe Flash Player Yükle

Apartman dairesinde 8 ceset

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber