Geri Dön

Ara tatil ne zaman bitiyor? İkinci ara tatil ve 15 tatil tarihleri belli oldu

Bu yıl ilk kez uygulanan ara tatil uygulaması, yılda iki kez yaşanacak. 2019-2020 Eğitim yılının ilk ara tatili 18 Kasım 2019 Pazartesi günü başladı. Ara tatilde olan öğrencilerin merak ettiği konular arasında yer alan, 'ara tatil ne zaman bitiyor' sorusunun cevabı belli oldu. İşte MEB tarafından yayımlanan o tarihler...

Ara tatil ne zaman bitiyor? İkinci ara tatil ve 15 tatil tarihleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2019-2020 Eğitim yılında iki kez verilecek olan ara tatil uygulamaları hakkında öğrencileri biglilendirdi. ara tatil uygulamasının ilk geçtiğimiz hafta başladı. Peki ilk ara tatil ne zaman sona erecek? Bu yılın ikinci ara tatili ne zaman başlayacak? İkinci ara tatil ne zaman bitecek?

ARA TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

Bu yılın ilk ara tatili, 18 Kasım Pazartesi günü başladı ve 22 Kasım Cuma günü sona erecek. 25 Kasım Pazartesi günü eğitim- öğretim kaldığı yerden devam edecek.

15 TATİL NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim yılının 15 tatili, 17 Ocak 2019 tarihinde başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

Bu yılın ikinci ara tatili, 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yaşanacak.

7 yaşındaki çocuk okuldaki hücrede darp edildiABD'de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber