Aşk yangını

Aşk yangını

Antalya, Kemer’de, 29 yaşındaki bir genç, kız arkadaşına evlilik teklifinde bulunmak için ormanlık alanda havai fişek attı. Romantik bir teklifte bulunan çılgın âşık orman yangınına neden oldu. Yangın büyümeden söndürüldü.

Evlilik sürecinin ilk adımı olarak da bilinen evlilik teklifi hem kadın hem de erkek için oldukça zorlayıcı bir süreç almış durumda. Teklif “ilginç” olsun diye farklı yöntemlere başvuranların sayısı da her geçen gün artıyor. İşte ilginç teklif yapmak isteyen bir kişi, Antalya, Kemer’de önceki akşam neredeyse bir ormanı yakıyordu.

Havai fişek attı

29 yaşındaki S.M. adlı genç, evlilik teklifi yaptığı kız arkadaşını etkilemek amacıyla Kemer’deki Çalış Tepesi’nde havai fişek gösterisi yaptı. Ancak genç adamın attığhavai fişetler, ormanlık alana düştü ve yangın çıkardı. İhbar üzerine, Orman Şefliği’ne ait 2 arazöz ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Yangının çıktığı bölgede bulunan bir otelin personeli, alevlere yangın söndürme tüpleriyle ilk müdahaleyi yaptı. Ardından itfaiye ekipleri geldi ve yangını büyümeden söndürdü.

20 ağaç yandı

Biri kadın, 2 kişinin Çalış Tepesi’nden aşağı indiğini gören vatandaşlar, polise haber verdi. Polis, havai fişek gösterisi yapan S.M.’yi gözaltına aldı. Kız arkadaşı S.K.’yı (24) da ifadesi için polis merkezine götürdü. Bir otelde restoran şefi olan S.M.’nin, kız arkadaşına evlilik teklifi yaptığı sırada attığı havai fişeğin yön değiştirerek, ormanlık alana düşmesinin ardından yangın başladığı belirlendi. S.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yangında 20 ağacın zarar gördüğü öğrenildi.

Benzer olay, geçen yıl Elazığ’da yaşanmıştı. Harput’ta kız arkadaşına evlilik teklifinde bulunan bir genç, havai fişek eşliğinde kutlama yaptı. Havai fişekler otların bulunduğu alana düşüp, yangın çıkmasına yol açmıştı. - ANTALYA DHA

Afyonkarahisar'daki yılkı atları doğal ortamında görüntülendiŞuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi. Yılmaz, “Gördüğüm manzara beni büyüledi, doğa tutkunları bu şehri mutlaka keşfetmeli” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber