ATA AÖF sınav soru ve cevapları yayınlandı! ATA AÖF sonuçları açıklandı mı?

ATA AÖF sınavı 12-13 Mayıs tarihlerinde düzenlendi. Binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisini yakından ilgilendiren ATA AÖF sınavında adaylar başarılı olabilmek için birbirleriyle yarıştı. Şimdi ise gözler ATA AÖF sınav sonuçlarında...

ATA AÖF sınav soru ve cevapları yayınlandı! ATA AÖF sonuçları açıklandı mı?

ATA AÖF sınavının ilk oturumu bu sabah saatlerinde başladı. Binlerce ATA AÖF öğrencisini yakından ilgilendiren sınavlar için adayların dikkat etmesi gereken konuların başında sınav giriş belgesi ve ATA AÖF sınavı için adayların yanlarında kimliklerini bulundurması gerekiyordu. Peki ATA AÖF sınav soru ve cevapları sınavın hemen ardından adayların erişimine açılacak mı?

ATA AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

Değerli Öğrencilerimiz,

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Final Sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlanmıştır.

Sadece kesin olarak hatalı gördüğünüz sorulara itirazda bulununuz.

Daha önceki sınavlarda bazı öğrencilerimizin bir derste 20 soruya itirazda bulunarak online soru itiraz sistemini suistimal ettiği tespit edilmiştir. Bu durum gerek soru itirazlarının incelenme, gerekse sınav sonuçlarının açıklanma süresinin uzamasına neden olmaktadır.

İtiraz sürecinin daha hızlı ve daha sağlıklı yürütülebilmesi için bir öğrencinin bir sınav döneminde soru itiraz hakkı toplamda 10 soruyla sınırlandırılmıştır.

Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Not: Soru itirazları 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 23:59 a kadar yapılacak ve bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sınav Soru ve Cevaplarına Erişim Kılavuzu için tıklayınız.

Sınav Sorularına İtiraz İşlem Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

2018 ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ATA AÖF sınav sonuçlarını ATA AÖF OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) girişi yaparak öğrenebilirler.

Bunun için öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi'nin https://obs.atauni.edu.tr/ internet adresine girilmesi gerekmektedir. Ardından Öğrencinin T.C. Kimlik No ve Parola bilgilerini girdikten sonra ata aof obs sistemine giriş yapılabilmektedir.

Ankara'da 3.5 büyüklüğünde depremAnkara’nın Yenimahalle ilçesinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber