ATA AÖF sonuçları nereden öğrenilir?

Binlerce kişinin girdiği ATA AÖF güz dönemi vize sınavları açıklandı. Sınav sonuçlarını büyük heyecanla öğrenen adaylar şimdi de final sınav tarihlerini merak ediyorlar. AÖF sınav sonuçları ve merak ettiğiniz tüm ayrıntılar haberimizde!

ATA AÖF sonuçları nereden öğrenilir?

Ata Aöf vize, final ve bütünleme sonuçlarının öğrenildiği Öğrenci Bilgi Sistemi’nin (ÖBS) 26 Aralık 2016 tarihinde erişime açılmasıyla birlikte, 3 ve 4 Aralık 2016 tarihinde Ata Aöf Güz Dönemi Vize sınavlarına giren binlerce öğrenci, sınavların sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyordu ve bu heyecanlı bekleyiş sonra erdi. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin Ata Aöf vize sınav sonuçları, resmi site üzerinden açıklandı.

AÖF SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ!

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Ata Aöf Sınav Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilir?

Öğrenci Bilgi Sistemi aracılığıyla öğrenciler Ata Aöf sınav sonuçlarını öğrenebilmekte. Öğrenci Bilgi Sistemi’ne ulaşılabilecek internet adresi ise obs.atauni.edu.tr.

Bu adrese giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ise, ilgili kutucuklara T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmak. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra, verilen adresten sisteme girerseniz, sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Bu yıl getirilen bir yenilikle, Öğrenci Bilgi Sistemi şifrenizin unutulması durumunda artık sorun yaşamıyorsunuz, şifremi unuttum seçeneğine tıklayıp sizden istenen çeşitli kimlik bilgilerinizi girdiğiniz takdirde, şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, Bütünleme Sınavları ve Sınav Merkezi Değişiklikleri Hakkında Açıklama Yaptı

Açıklamada, Bütünleme sınavı sınav merkezi değişikliklerinin yapılması ve sınav merkezi tercihleri hakkında bilgiler verildi ve engelli öğrencilerin engel durumlarının güncelliği konusunda çeşitli uyarılar yapıldı. ATA AÖF resmi sitesinden yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde;

‘’Değerli Öğrencilerimiz,

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavı için Sınav Merkezi Değişikliklerinin 30 Ocak 2017 Pazartesinden itibaren 01 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar http://obs.atauni.edu.tr/ adresinden tarafınızca yapılması gerekmektedir.

Sınav merkezi tercihini belirtilen tarihler arasında gerçekleştirmeyen öğrencilerimizin, sınav merkezi tercihleri, sistem tarafından otomatik olarak belirlenecektir ve daha sonra değişiklik yapılmayacaktır.

Ayrıca Engelli öğrencilerimiz için engel durumlarını güncellemeleri önem arz etmektedir. 30 Ocak 2017 – 01 Şubat 2017 tarihlerinden sonra herhangi bir sınav merkezi değişikliği yapılmayacaktır.’’

Sınav merkezi değişiklikleri ile ilgili 30 Ocak 2017 ve 01 Şubat 2017 tarihinin son sınav merkezi değişikliği olduğu kaydedildi, bu tarihlere kadar öğrencilerin gerekli değişiklik ve tercihlerini yapmış olması gerekiyor.

Ata Aöf Güz Dönemi Ara Sınavları İle İlgili Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Hakkında da, www.ataaof.edu.tr adresinden bir açıklama daha geldi. Açıklamanın tam hali ise şöyle;

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavı Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları

Değerli Öğrencilerimiz,

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavı A Grubu kitapçıkları ve cevap anahtarlarına lms.atauni.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Soru itirazlarınızı 0442 236 17 16 nolu faks numarasına 3 iş günü(13 Aralık 2016 tarihine kadar) içerisinde ders adı, soru numarası ve gerekçesini belirterek bildirebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarında, 4 Yanlı 1 Doğruyu Götürüyor Kuralı mı Başlayacak?

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), aldığı karar doğrultusunda Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarında artık 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğini açıkladı. Bu değişimin amacı nın ise, açık öğretim fakültelerinden alınan eğitimin kalitesinin yükseltilmesi olduğu kaydedildi. Daha önceki sistemde, çoktan seçmeli sorular olduğu için öğrenciler herhangi bir şıkkı, bilemedikleri sorularda rahatça seçebiliyordu.

Yeni karara ise öğrencilerin tepkili olduğu, artık daha düşük puanlar alınacağı, net sayısının düşeceği ve bu durumun dersten geçme durumunu daha da zorlaştıracağı öğrenciler tarafından belirtildi. Bu konuda Kanal D Haber’e açıklamalar yapan Eğitim Uzmanı Ziya Ölmez’in açıklamaları ise şöyle;

"Şimdi hepsi sınavlarını gözetmen eşliğinde yapacaklar ve 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Daha önceden örneğin, öğrenciler fikir sahibi olmadıkları sorularda A, B, C, D diye herhangi bir şıkkı işaretliyorlardı. 4 yanlış 1 doğruyu götürmediği için düşük puanlarla da olsa sınıflarını geçebiliyorlardı. 35'le ders geçiliyordu."

Bazı öğrenciler ise, zaten yüz yüze ders göremediklerini ve kendi çabalarıyla bir şeyler başarmaya çalıştıklarını, bu nedenle daha fazla zorlanmak istemediklerini söylediler.

Açık Öğretim Fakültelerinde Tek Ders Sistemi De Değişebilir

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi, daha önce uygulanan tek ders sisteminde değişikliğe gidileceğini açıkladı. Bu değişikliğin amacı, dersten başarısız olunması halinde dönem tekrarı yapılıyor olmasının önüne geçmek. Resmi siteden yapılan duyuruda, tek ders sisteminden 3 ders sistemine geçileceği açıklandı. Böylelikle, bir açık öğretim fakültesi öğrencisi 3 dersten kalmış olsa bile dönem tekrarı yapmadan tekrar sınavlara girme şansı elde edebilecek. Bu uygulamanın Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber