Avrupa Yelken Şampiyonası’nda iddialıyız

Yelken dünyasının en saygın yarışlarından ORC Avrupa Yelken Şampiyonası, 100 tekne takımının katılımıyla 4-10 Temmuz arasında Yunanistan’ın Kuzey Ege kıyılarında yapılıyor.

Avrupa Yelken  Şampiyonası’nda iddialıyız

Şampiyonaya Türkiye’den 9 yelken ekibi katılırken, Halkidiki sahillerinde tatil yapan Türklerden büyük destek görüyor. Turnuvada mücadele eden Türk yarışmacılardan biri olan Orhan Gorbon, MAT 1010 tipi Gorbon Blue Matrix adlı teknesiyle iddiasını sürdürüyor.
Yedi kişilik ekibiyle şampiyonada mücadele eden Gorbon, “Ülkemizi temsil etmek bize gurur veriyor. Şampiyonaya çok iyi hazırlandık ve derece elde etmek istiyoruz. Yelken sporunun gelişmesiyle ülkemizi uluslararası pek çok yarışmada temsil edebiliriz. Türk bayrağı taşıyan teknelerin çoğalması ülkemizin tanıtımı için büyük bir fırsat” dedi. l

Eski sevgilisi tarafından vurulan kadının görüntüleri ortaya çıktıİzmir’in Konak ilçesinde İrfan Çengel'in güzellik salonu işleten eski sevgilisi Birgül Bilal'i (32) pompalı tüfekle öldürüp, kardeşi Songül Bilal'i (29) de yaraladıktan sonra yaşamına son verdiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Çengel, vatandaşların 'yapma' uyarısına rağmen cinayeti işledikten sonra intihar ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber