AYT sınavı sona erdi! YKS'nin son oturumu YDT saat kaçta başlayacak?

YKS'nin ikinci oturumu 13:15 itibariyle sona erdi. 180 dakika süren sınavda adaylara alanlarına yönelik sorular yöneltildi. YKS'nin ikinci oturumunun sona ermesinin ardından gözler üçüncü ve son oturum olan YDT'ye çevrildi. Peki YDT sınavı saat kaçta başlayacak?

AYT sınavı sona erdi! YKS'nin son oturumu YDT saat kaçta başlayacak?

YKS'nin ikinci oturumu AYT sınavı 13:15 itibariyle sona erdi. Binlerce adayın ter döktüğü AYT sınavı 10:15'te başladı. YKS sınavının ikinci oturumu 180 dakika sürdü. Sınavların gerçekleştirildiği binaların önünde bekleyen veliler evlatlarının sınavlarında başarılı olabilmesi için dua etti. Peki YKS'nin son oturumu olan YDT sınavı saat kaçta başlayacak?

YDT SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

YKS 2019'un ilk bölümü TYT sınavı dün gerçekleşti. AYT sınavı ise 13:15 itibariyle sona erdi. YDT için ise heyecanlı bekleyiş sürüyor. YDT ise 15.45'te başlayacak.

15:45'te başlayan YDT sınavı 120 dakika sürecek ve 17:45'te sona erecek

ÖSYM'DEN YKS ADAYLARINA UYARI!

Adayların sınav saatinden en az bir saat önce sınav binalarında hazır olması gerekiyor. Adaylar, sınavın sabah oturumlarında 10.00, öğleden sonra oturumlarında saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KİMLİK BELGESİ UYARISI

YKS'ye girecek adaylardan, T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için bazı nüfus müdürlükleri açık tutulacak.

İl veya ilçe nüfus müdürlükleri, 15 Haziran 2019 Cumartesi 07.00-17.00 saatleri ile 16 Haziran 2019 Pazar 07.00-15.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu geçici kimlik belgesi düzenlenecek. Adaylar, bu belge ile sınava girebilecekler. Geçici kimlik belgesi dışında verilen belgeler sınava giriş için kabul edilmeyecek.

Nüfus müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-YKS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekiyor.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YSK sonuçları ÖSYM tarafından 18 Temmuz'da elektronik ortamda erişime açılacak.

AFAD'ın deprem tatbikatı gerçeği aratmadıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kütahya'da 10 ilden ekiplerin katılımıyla düzenlenen "Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı" kapsamında deprem senaryolu saha tatbikatı gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber