Bakımsız ağız düşük riskini 8 kat artırıyor

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında açıklama yapan Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Dr. Abdullah Uysal, “Ağız ve diş eti hastalıkları kadınlarda düşük riskini 8 kat artırıyor” uyarısında bulunu.

Bakımsız ağız düşük riskini 8 kat artırıyor

Diş çürükleri ve diş eti hastalıklarının hastalıklara yol açtığını belirten Uysal, “Diş çürükleri ile dişeti hastalıkları; kalp-damar hastalıkları, kronik solunum yollarıhastalıkları, mide-bağırsak hastalıkları, yüksek tansiyon, kemik erimesi, şeker hastalığı ve kadınlarda erken doğum gibi hastalıkların riskini artırmaktadır” dedi. Toronto Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmadan örnek veren Dr. Uysal şunları söyledi: “Bu çalışmada ağız ve diş sağlığı problemi olan kadınlarda düşük görülme oranının 8 kat arttığı, koroner kalp problemlerinin ise 7 kat görülme ihtimalinin yükseldiği ortaya çıktı.”

Hassas görevlerin güçlü silahı MPT-55Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından, yüksek atış kabiliyeti, benzerlerine göre hafif ve etkili bir silah olma özellikleriyle ön plana çıkan, meskun mahal gibi dar alanlarda kullanılabilen Milli Piyade Tüfeği (MPT-55) güvenlik güçlerinin kullanımına sunuluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber