Bakırköy'de 1 Mayıs kutlaması

İstanbul'da DİSK, KESK, TMMOB ve TTB önderliğinde Bakırköy Halk Pazarı'nda gerçekleştirilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliğine katılan vatandaşlar, programın tamamlanmasının ardından dağıldı.

Bakırköy'de 1 Mayıs kutlaması

DİSK, KESK, TTB, TMMOB ve 1 Mayıs Bileşenleri tarafından gerçekleştirilen mitingde, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra çok sayıda parti ve STK temsilcisi katıldı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, TMMOB Başkanı Emin Koramaz, TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman'ın konuşmalarının ardından tüm kurumlar adına hazırlanan ortak bildiri, Türkçe ve Kürtçe okundu. Programın sona ermesiyle mitinge katılanlar dağıldı.

Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı etkinlik sonrası dağılan vatandaşlar, toplu ulaşım araçları ve yollarda yoğunluk oluşturdu.

127 kişi gözaltına alındı

Bu arada, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı'na güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen gitmek isteyen gruplarla polise mukavemette bulunan kişilere müdahale edildi. Bu kapsamda Beşiktaş'ta 55, Beyoğlu'nda 29, Şişli'de 38, Kağıthane'de 4, Bakırköy'de 1 olmak üzere 127 kişi gözaltına alındı.

Kamyonet park halindeki araçlara çarparak durabildiArdahan’da meydana gelen trafik kazası güvenlik kameralarına yansıdı. Kent merkezinde kontrolden çıkan kamyonet, park halindeki araçlara çarparak durabildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber