Başbakan’a ulaşmak isterken yaka paça yakalanan Mustafa Gür:

'Tek isteğim komadaki eşimin daha iyi tedavi edilmesi'

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’teki programı sırasında koruma engelini aşmaya çalışırken yaka paça gözaltına alınan 38 yaşındaki Mustafa Gür, “Tek amacım ölümle pençeleşen ve elimden kayıp giden 4 çocuğumun annesi Seyhan’ın daha iyi şartlarda tedavisi için yardım istemekti” dedi.
Erdoğan’ın Sankopark’ın açılışı sırasında kürsüde konuşurken aniden bariyerlerden atlayarak merdivenlere kadar ulaşan ve burada korumalar tarafından yere yatırılarak güçlükle etkisiz hale getirilen Hatay’ın Dörtyol İlçe Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Mustafa Gür, eşi 33 yaşındaki Seyhan Gür’ün 8 gün önce yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması nedeniyle Özel Sani Konukoğlu Tıp Merkezi’nde tedaviye alındığını söyledi. Gür, eşinin makinaya bağlı olarak yaşama tutunduğu ve her geçen gün durumunun daha da kötüye gittiğini gördüğü için Ankara ya da İstanbul’da daha iyi bir hastanede tedavisinin yapılmasını istediği için eylemi gerçekleştirdiğini anlattı. 

UMUT AYAĞIMA GELMİŞTİ 
Durumunu Başbakan’a nasıl anlatacağını düşünürken Erdoğan’ın Sankopark’ın da aralarında bulunduğu bazı açılışlar için Gaziantep’e geleceğini öğrendiğini kaydeden Mustafa Gür, açılış sırasında heyecan ve korku dolu anların yaşanmasına neden olan gelişmeleri şöyle anlattı:
“Açılış yerine erkenden gidip en ön sıraya kadar ulaştım. Başbakan Erdoğan konuşurken korumaya derdimi anlatmaya, sesimi duyurmaya çalıştım ama dinlemedi. Ama, derdimi anlatmalıydım. Biranda kendimi bariyerlerden attım ve çılgınca koşmaya başladım. Sonra korumalar üstüme atlayıp yaka paça beni açılış yerinin arkasına götürdü. Yanıma, polis yetkilileri ve Başbakan’ın doktoru olduğunu öğrendiğim kişi de geldi. Bana, ‘Ne derdin var?’ diye sordular. Durumumu anlattım. Sanıyorum, hastaneden durumu teyit etmişler ve bana, ‘Durumunu Sayın Başbakan’a anlattık. O da gerekenin yapılması konusunda Vali ve Abdulkadir Konukoğlu’na talimat verdi’ deyip beni serbest bıraktılar. Sanıyorum hastane de bu konuda aranmış. Ama, ben eşimin profesörler tarafından muayene ve tedavi edilmesini istiyorum. Eşim ölümle pençeleşiyor ve her gün elimden biraz daha kayıp gidiyor. Sayın Başbakan’ın bu konudaki yardımını umutla bekleyeceğim.” 

ŞUURU KAPALI AMELİYAT EDEMİYORUZ 
Mustafa Gür’ün eşi Seyhan Gür’ün tedavisini yürüten Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Tıp Merkezi Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ulutaş, hastanın yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması tanısıyla, şuuru kapalı bir halde hastanelerine geldiğini belirterek şu bilgileri verdi;
“Özel bir kanama çeşidi olan bu komplikasyon nedeniyle damarlardaki büzüşmenin etkisiyle tüm beyni etkilemiş. Şu anda hastamızın şuuru kapalı. Komada olduğu için de cerrahi müdahale düşünme şansımız yok. Eğer komadan çıkarsa müdahaleyi düşünebileceğiz. Ancak, şu anda o şansımız yok.”

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber