BDP’li öğrencilere sınavda linç girişimi

Öğrenciler arasında iki gündür süren gerginlik dün 100 kişilik bir grubun sınavdaki öğrencileri linç etmeye kalkmasıyla tavan yaptı

BDP’li öğrencilere sınavda linç girişimi

Atatürk Üniversitesi’nin Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde (KKEF) okuyan BDP’li öğrencilerle sağ görüşlü öğrenciler arasında 2 gündür yaşanan gerginlik devam ediyor. Olayları bahane eden 500 kişilik grup sınav sırasında fakülte binasına girip öğrencileri linç etmek istedi.

Slogan atıp yürüdüler
Geçtiğimiz pazartesi günü sabah saatlerinde BDP’li öğrenciler, Atatürk Üniversitesindeki baskıların arttığını öne sürüp toplantı yaptı. Bunun üzerine sağ görüşlü 100 kadar öğrenci, bölücü terör örgütü aleyhine sloganlar atarak Atatürk Üniversitesi Kampusu içerisindeki Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi önüne kadar yürüdü.
Fakülte önünde toplanan öğrencilere yönelik Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erzurum İl Başkanı Abdullah Kırmacı konuşma yaptı. Kırmacı, BDP’lilerin her geçen gün arsızlaştığını belirtip, halklarının kardeşliğini adı altında insanları bölüp parçalamakla suçladı. Kırmacı sağ görüşlü öğrencilere hitaben konuşmasında, “Geçin okullarınızda okuyun ve bunlara fırsat vermeyin. Şimdi herkes okuluna geçsin hiçbir olaya da müdahil olmasın” dedi.

Fakülte çembere alındı
Yakutiye ilçesi Yoncalık Semtindeki Eğitim Fakültesinde okuyan öğrenciler arasında 1 saat sonra kavga çıktı. Polis, saat 16.30 sıralarında fakülteyi çembere alarak toplanan 500 kadar sağ görüşlü öğrencinin içeri girmesine izin vermedi. Çıkan olaylarda yaralanan BDP’li 2 öğrenci ambulanslarla hastaneye götürüldü.
Olaylardan bir gün sonra dün akşam saatlerinde fakülte önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, fakülteye girip, sınavdaki öğrencileri linç etmek istedi. Kısa sürede sayıları 500’ü bulan grup zaman zaman fakülte binasına girmek isteyince önlem alan polis tarafından püskürtüldü.

Uçakları düştü, okyanustan bir helikopter ile kurtarıldılarABD'de David Lesh isimli pilot ve arkadaşının bulunduğu küçük uçak, Pasifik Okyanusunda Half Moon Körfezinde suya düştü. Uçağın suya düşme anları, bir başka uçağı kullanan Owen Leipelt tarafından kaydedildi. Uçaktan yara almadan kurtulan Lesh ve arkadaşının sudan kurtarılma görüntülerini ise kendileri kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber