Bedelli askerlik başvuruları bitti mi? 4. celp tarihi ne zaman belli olacak?

3 Ağustos'ta başlayan ve normalde dün biten ancak bugün saat 17.00'ye kadar süren bedelli askerlik başvuruları sona erdi. Peki büyük bir merakla beklenen 4. celp tarihi ne zaman belli olacak? İşte detaylar...

Bedelli askerlik başvuruları bitti mi? 4. celp tarihi ne zaman belli olacak?

Bedelli askerlik başvuruları bugün sona eriyor. Binlerce genci yakından ilgilendiren Bedelli askerlik başvuruları bugün sona erecek. Başvurularını tamamlayan adaylar Bedelli askerlik yeni celp dönemlerinin ne zaman yapılacağını araştırmaya devam ediyor. Peki Bedelli askerlik yeni celp dönemleri ne zaman belli olacak?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU İÇİN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Askerlik şubelerinde bedelli başvuruları için bugün da mesaiye devam edilecek.

Milli Savunma Bakanlığının, daha önce 3 Kasım'da sona ereceği açıklanan bedelli askerlik başvurularında mağduriyetler yaşanmaması için askerlik şubelerinde hafta sonu da mesai yapılmasına yönelik kararı kapsamında, başvurular bugün de yapılabilecek.

Bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyenler, askerlik şubelerinde bugün de işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bedelli askerlik başvuru süreci bu akşam tamamlanacak.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik için başvurular e-Devlet ya da askerlik şubeleri aracılığıyla yapılıyor. Başvurularını gerçekleştirenler bankaya 15.000 TL yatırarak aldığı 3 adet dekont aslını askerlik şubesine teslim etmeleri gerekmektedir.

Bedelli askerlik kapsamında başvuran adaylar 21 günlük temel askerlik eğitimine tabii tutulacaktır.

YENİ CELP DÖNEMLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bedelli askerlik yeni celp dönemlerinin başvuruların sona ermesinin hemen ardından görüşülmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yeni celp dönemlerinin tarihlerini adaylara duyurması bekleniyor.

Tüyler ürperten cinayet kamerada... Kız kardeşiyle arkadaşlık yapan şahsı böyle öldürdüKayseri'nin Melikgazi ilçesinde 1 kişinin bıçak darbeleriyle öldürüldüğü cinayet, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber