Bedelli askerlik başvuruları ne zaman sona erecek? Bedelli askerlik başvurusu

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? Hala kararını vermeyen binlerce aday için Bedelli askerlik başvuruları ne zaman sona erecek ve Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır sorularının cevaplarını derledik. İşte detaylar...

Bedelli askerlik başvuruları ne zaman sona erecek? Bedelli askerlik başvurusu

Bedelli askerlik 4. celp tarihi için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Belirlenen ilk üç celp döneminde süreç işlemeye devam ediyor. 15 Eylül'de başlayan Bedelli askerlik için ilk celp döneminde 3. celp dönemi süreci resmen başladı. Toplamda 62 bin yükümlünün silah altına alındığı Bedelli askerlik kapsamında 4. celp tarihini ne zaman belirleneceği adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik başvuru kılavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı.

1. E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak barkodlu ödeme belgesinin çıktısı ve Nüfus Hüviyet Cüzdanı ile birlikte bu belgede belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek söz konusu bedeli yatıracak.

2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasını müteakip bankadan alınacak üç (3) adet banka dekontunun aslı ile birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat başvurulması gerekecek.

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP TARİHİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bedelli askerlik 4. celp tarihi için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Başvuru işlemlerini tamamlayıp ücretlerini yatıran ve ilk üç celp döneminde kendine yer bulamayan adaylar Bedelli askerlik 4. celp tarihini araştırmaya devam ediyor. Bedelli askerlik başvuru tarihi için son gün olan 3 Kasım'ın ardından Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan celp dönemlerine göre adaylar silahaltına alınmaya devam edecek.

Karabük'te ayakları kesik, ölü kedi bulunduKarabük’te, ayakları kesilmiş olarak ölü kedi bulundu. Olaya tepki gösteren mahalleli, kedinin işkence yapılarak öldürülmüş olabileceğini düşünürken, polis olayla ilgili çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber