Bedelli askerlik başvurularında son gün ne zaman? Bedelli başvurusu nasıl yapılır?

Bedelli askerlik başvuruları için son günler geldi çattı. Başvuruların sona ereceği son güne az bir zaman kala binlerce kişi bedelli askerlik başvuruları son gün ne zaman ve bedelli askerlik başvurusu ne kadar soruları ile ilgili araştırmalar yapıyor. İşte hem merak edilen bu soruların cevapları hem de 2018 bedelli askerlik ücreti...

Bedelli askerlik başvurularında son gün ne zaman? Bedelli başvurusu nasıl yapılır?

3 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarılan yasa Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girmişti. Bedelli askerlik başvuruları için kalan son günlerde askerlik şubelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle Hulusi Akar tarafından 24 saat hizmet verileceği duyurulan askerlik şubelerinde kuyruklar oluşmaya devam ediyor. Bedelli askerlik yapmak isteyenleri ödeyeceği ücret ise 15 Bin TL...

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Bedelli askerlik başvuruları 3 Kasım 2018 tarihinde sona erecek.

ANKARA'da bedelli askerlikten yararlanmak isteyen yüzlerce kişi, sabahın erken saatlerinde geldikleri Ankara Asker Alma Bölge Başkanlığı'nda (ASAL) önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Bedelli askerlik başvuru süresinin 3 Kasım'da sona erecek olması nedeniyle Ankara Asker Alma Bölge Başkanlığı önüne yoğunluk yaşandı. Bedelli askerlik işlemlerini tamamlamak için sabahın erken saatlerinde askerlik şubelerine gelen yüzlerce kişi, ASAL önünde 1 kilometreyi bulan kuyruk oluşturdu. Başvuru sırasında yer alan vatandaşlar, seyyar satıcılardan çay ve simit alarak burada hem kuyrukta bekledi hem de kahvaltı yaptı. Şubenin saat 09.00'da açılmasıyla birlikte içeri alınmaya başlayan asker adayları, başvurularını yaptıktan sonra ayrıldı.

Bedelli askerlik başvurusunda bulunan Yasin Şahin, saat 06.00'dan beri kuyrukta beklediğini söyledi. Sırada bekleyen Kaan Kılıç ise, "Bedelli askerlik için bekliyoruz. 1-2 saattir buradayız. Sıranın ucu gözükmüyor. Çok yavaş ilerliyor. İnşallah bugün sıra gelir. 12 ay askerlik yapmamak için mecbur sıra gelene kadar bekleyeceğiz" dedi.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

Kuzey Marmara otoyolunda can pazarı kameradaKuzey Marmara Otoyolu Ali Bahadır Bağlantı yolunda meydana gelen kazadan hemen sonra çekilen görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde adeta can pazarı yaşanırken, kazada bir kişi ölmüş iki kişi yaralanmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber