Bedelli Askerlik kuraları ne zaman çekilecek? Sevkler ne zaman başlayacak?

Bedelli Askerlik başvuruları tamamlandı. 16 Temmuz tarihinde başlayan Bedelli askerlik başvuruları 31 Temmuz tarihinde tamamlandı. Başvuruların tamamlanmasının ardından adaylar kuraların ne zaman çekileceğini ve ilk sevklerin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Peki Bedelli Askerlik kuraları ne zaman çekilecek?

Bedelli Askerlik kuraları ne zaman çekilecek? Sevkler ne zaman başlayacak?

Bedelli askerlik kuraları ne zaman çekilecek sorusu başvuru yapan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 16-31 Temmuz tarihleri arasında başvuruların alınmasının ardından gözler bedelli askerlik kuralarının çekileceği tarihe çevrildi. Peki Bedelli askerlik kuraları ne zaman çekilecek?

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Bedelli askerlik 2019 yılı bedeli 33 bin 230 TL olacak. Ödemeler, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılacak.

2019 yılı dövizle askerlik ücreti 5 bin 442 Avro olacak. Mevcut uygulamaya devam edilecek.

Öte yandan idari para cezası alanlardan 26 Haziran 2019 itibarıyla askerlik hizmetini tamamlayanlar ile silah altında bulunanların, 26 Aralık 2019'a kadar silah altına alınacakların ödenmemiş cezaları tahsil edilmeyecek.

BEDELLİ ASKERLİK KURASI NE ZAMAN?

16 Temmuz'da başlayan bedelli askerlik başvuruları için son gün 31 Temmuz. Kura işlemi ise 2020 Ocak'ta yapılcak. SevKler ise Mart ayında yapılmaya başlanacak.

Ölümle burun buruna! Polisin zor anlarıAntalya’da 30 metrelik falezlerin ucuna gelen alkollü genç kadın, polise zor anlar yaşattı. Falezlerin ucunda manzara seyretmek istediğini söyleyen kadına ekipler müsaade etmedi. Bir gazetecinin, ‘Polisler senin için endişeleniyor’ sözüne de genç kadın, ‘Ne kadar karizmatikler’ şeklinde cevap verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber