Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Bedelli Askerlik başvuruları başladı mı?

Son zamanlarda gündemden düşmeyen bedelli askerlik konusu vatandaşlar arasında da tartışmalara neden oldu. Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Bedelli askerlik başvuruları ne zaman yapılacak? soruları yoğun ilgi görüyor. İşte MSB tarafından duyurulan bedelli askerlik ücreti haberimizde...

Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Bedelli Askerlik başvuruları başladı mı?

Bedelli askerlik başvurusunda bulunmak için sabırsızlanan adaylar, başvuru tarihini araştırıyor. Fakat bedelli askerlik başvurularının ne zaman alınacağı henüz belli olmadı. Bedelli askerlik başvurularında kontenjan ise 145 bin olarak belirlendi. Başvuruların 145 binden fazla olması durumunda adaylar arasında kura çekilecek.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR?

2019 yılının ilk yarısı için bedelli askerlik ücreti 31 bin lira olarak belirlendi. Sistem gereği 6 ayda bir defa 6 aylık kat sayı göz önüne alınarak bedel ücretine zam yapılması gerekiyor. Yani normal şartlarda Temmuz ayı ile birlikte 31 bin liralık bedelin artması gerekecekti. Ancak Milli Savunma Bakanlığı mağduriyeti önlemek amacıyla bu yıl için ücreti 31 bin lirada sabitledi. Belirlenen ücret 2020 yılının Ocak ayında belirlenen kat sayıya göre artacak.

Tepeden yuvarlanan kaya parçası kafasına düştü!Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde, Halil Özcan (26), annesi Emine Özcan ile yürüyüş yaptığı sırada tepeden kopan kaya parçasının başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber