Berfin Özek Vakfı kuruluyor

Hatay İskenderun’da geçtiğimiz ocak ayında Berfin Özek (19) dershaneden evine giderken yolu eski erkek arkadaşı Ozan Çeltik (21) tarafından kesildi. Çeltik, genç kızın yüzüne asit atıp kaçtı. Berfin Özek hastaneye kaldırılırken, yakalanan Çeltik tutuklandı. Yüzünde ağır yanıklar oluşan, defalarca ameliyat olan genç kız sağ gözünü kaybetti.

Berfin Özek Vakfı kuruluyor

Berfin’in yüzünün eski haline dönmesi için gerekli 390 bin TL’lik ameliyat masrafı için sosyal medyada yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya devam ederken, Bodrum Acıbadem Hastanesi, Berfin Özek’in ameliyatını ücretsiz yaptı. İlk estetik ameliyatını 15 gün önce olan genç kızın tedavisi Bodrum’da devam ediyor. Berfin’in avukatı Mehtap Sert ise genç kızın adına bir vakıf kuracaklarını söyledi.

Bağışlar mağdurlara

15 gün sonra kurulması planlanan Berfin Özek Vakfı’na yapılacak bağışların şiddet mağduru kadınlar için kullanılacağını belirten Avukat Mehtap Sert şunları söyledi: “Sosyal medyada kampanyanın duyulmasıyla yüzlerce insan bize ulaştı ve yardım yapmak istedi. Fakat sonra bu paraya ihtiyaç kalmadı, buna rağmen yardım etmek isteyen yüzlerce kişi vardı. Ben de, ‘Bu bağışları Berfin’in adına kuracağımız vakıfta toplayalım’ dedim. Bunun üzerine Berfin Özek Vakfı için başvurduk. Berfin’in adı altında ihtiyaç sahibi kadınlara yardımcı olacağız.”

Batman’da bulgur yapımı başladı!Batman’ın Gercüş ilçesinde tarladan hasadın toplanmasının ardından bulgur yapımı başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber