Besson’un şirketini Vine satın alıyor

Luc Besson‘un kurucusu olduğu, bir zamanlar Fransa’nın en büyük film stüdyosu olarak görülen EuropaCorp, finansal olarak zor günlerden geçiyor.

Besson’un şirketini  Vine satın alıyor

Geçen yıllarda “The Transporter”, “Taken” ve “Lucy” gibi gişede başarı yakalayan aksiyon filmlerine imza atan stüdyo, son dönemdeki filmleriyle bu başarıyı tekrarlamakta zorluk çekiyor. Nitekim Besson’un kısa süre önce vizyona giren son filmi “Anna” da gişede beklentilerin çok altında kaldı. Üst üste gelen bu hayal kırıklıkları Besson’un şirketini borç batağının içine sürükledi. Bu borç batağından çıkmak için bir süredir yatırımcı arayan stüdyo, aradığı çözümü ABD’de buldu. Variety’nin haberine göre ABD merkezli bir yatırım fonu olan ve EuropaCorp’un borçlandığı şirketler arasında yer alan Vine Alternative Investments, şirketin hisselerinin önemli bir bölümünü satın alarak EuropCorp’u devralmaya hazırlanıyor. İçinde bulunduğu finansal sıkıntılara çözüm yolu arayan stüdyo, Vine ile görüşmelere başlandığını doğrularken, henüz görüşmeler devam ettiği için anlaşmanın detayları hakkında herhangi bir bilgi paylaşmaktan kaçındı.

Ankara'daki deprem anı kameradaAnkara’nın Yenimahalle ilçesinde meydana gelen 3.5 büyüklüğündeki deprem şehir halkında paniğe sebep oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber