‘Beyoğlu, Mevlana gibi herkesi kucaklayacak’

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kaldırımlardan masa - sandalye kaldırılması tartışmalarıyla ilgili, “Mevlana gibi herkesi kucaklayan bir Beyoğlu yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

‘Beyoğlu, Mevlana gibi herkesi kucaklayacak’

tv8’de katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Demircan, “ Beyoğlu ’nda kalkan masalar ve sandalyeler birinci gündemimiz. Bu sadece bizim için değil vatandaş, o semtte oturan Beyoğlu sakinleri içinde böyle, onların birinci problemi bizimde birinci problemimiz demek. Yürümek için yayalara yol kalmamıştı, onları kaldırıyoruz” ifadelerini kullandı.
“Herkesi kucaklayan Mevlana tipi bir Beyoğlu yaratıyoruz” diyen Demircan, şöyle devam etti:
“Beyoğlu ’nu sadece eğlence merkezi gibi düşünmek son derece yanlıştır. Eğlence merkezi olmasının yanında Beyoğlu, kültür sanatı, eski binaları, bir hayat ve yaşam merkezi olarak tekrar sakinlerine kavuşturuyoruz. Eğlencesiz bir Beyoğlu olamaz. 8 yıl önce Beyoğlu ’nda 6 bin yatak vardı bugün gelinen sayı 21 bin. Bu insanlar turistler burada yemek yiyor, harcama yapıyor. Her şey kaliteli olmak zorunda, pahalı olmak demek değil bu. Paris ’ten Londra’dan bahsedenler bilmeli ki orada kurallar var. Beyoğlu’ndan kaçanlar şimdi geri dönüyorlar. Beyoğlu’na kullanım dengesi getiriyoruz.
Emek Sineması ve etrafındaki kompleks eski ve yıkıktı. 2010 ’lu yıllara yenilenmiş bir projeyle girmek istedik, ve o bölgenin projesini yürürlüğe koyduk. Emek Sineması ’nın yıkılması söz konusu değildir. Bu düzenlemeler Emek Sineması ’nın kapanması değil, yeniden modernize edilmesi, ihtiyaca karşılık vermesi yönünde çalışmalardır.”

Sulama kanalından çıkartılan gencin annesi yürekleri yaktıAdana'da serinlemek için girdiği sulama kanalında boğulma tehlikesi atlattıktan sonra Can-Kur ekiplerince çıkartılan ve kalbi yeniden çalıştırılan gencin annesinin "Ali Ekber duy sesimi" diye ağıt yakması yürekleri dağladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber