Bihter’in burnu moda oldu

Afganistanlı gençler Türk dizi starlarına benzemek uğruna bıçak altına yatıyor. Ekonomik özgürlüğünü elde eden kadınlar özellikle burun estetiği yaptırıyor

Bihter’in burnu moda oldu

Afganistan’da yeni moda Türk dizilerindeki aktrislere benzemek için estetik operasyonlar geçirmek oldu. Özellikle burunlarından estetik operasyon geçirmek isteyen genç Afgan kadınlar Türk aktrislerini örnek alıyor. ABD’de yayımlanan Los Angeles Times gazetesinin haberine göre başkent Kabil’de yaşayan Afgan kadınların estetik operasyon geçirme oranı, ülkedeki kadınların çalışma oranının artmasıyla doğru orantılı oldu. Kendi parasını kazanmaya başlayan Afgan kadınlar soluğu estetik doktorlarında alıyor.
Gazeteye konuşan Afganlardan Şükufe (22), “Babama estetik yaptıracağımı söylemedim. Burnumu bandajlar içinde gördüğünde ‘Ne oldu’ diye sordu. Bütün ailem şoke olmuştu” dedi. Şükufe’nin doktoru Najibullah Najib, hastaların lokal anesteziyle ameliyat edilip, aynı gün içinde evlerine gönderildiğini söyledi. Najib şiddet görenlere veya savaş kurbanlarına da estetik ameliyat uyguladığını anlattı. Afgan doktor en popüler estetik operasyonlar arasında burun estetiği ve gözkapağı kaldırma olduğunu söylüyor.

Uçakları düştü, okyanustan bir helikopter ile kurtarıldılarABD'de David Lesh isimli pilot ve arkadaşının bulunduğu küçük uçak, Pasifik Okyanusunda Half Moon Körfezinde suya düştü. Uçağın suya düşme anları, bir başka uçağı kullanan Owen Leipelt tarafından kaydedildi. Uçaktan yara almadan kurtulan Lesh ve arkadaşının sudan kurtarılma görüntülerini ise kendileri kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber