BinYaprak’tan kadın farkındalığı çağrısı

Çalışan kadınların birbirlerine ilham, fırsat ve güç vererek iş hayatına katılımlarını artırmak amacıyla kurulan dijital kız kardeşlik “network”ü “BinYaprak”, 2. yaş gününü “İş Hayatında Kız Kardeşlik Günü” olarak ilan etti

BinYaprak’tan kadın  farkındalığı çağrısı

Kadınlara iş hayatlarında güç vermek amacıyla iki yıldır faaliyet gösteren ve 1.5 milyon kişi arasında bağ kuran “BinYaprak”, iş hayatında kadının yükselmesi için farkındalık yaratmaya devam ediyor. İkinci yaş gününde, kuruluş günü olan 21 Ekim’i “İş Hayatında Kız Kardeşlik Günü” ilan eden BinYaprak, kadınlara ilham ve güç vermek isteyen herkesi, cinsiyet farkı gözetmeden Kız Kardeşlik ağına destek vermeye çağırıyor.

‘Yalnız değilim’

İş Hayatında Kız Kardeşlik Günü, Türkiye’de kadının istihdama katılımı konusunda birlik ve beraberliğin oluşmasını amaçlıyor. Toplumsal farkındalık yaratmak için tüm paydaşların “Ben de varım” diyeceği bugünle, iş hayatındaki potansiyelini keşfetmek için yola çıkmış kadınlar “Yalnız değilim” diyecek. BinYaprak, herkesi hikayesini #iştekızkardeşlik etiketiyle bugün sosyal medya üzerinden paylaşmaya davet ediyor. “İş hayatında kadının yükselmesi için ben de varım” diyen erkeklere özellikle seslenen BinYaprak, toplumsal cinsiyet farkındalığının artması için erkekleri de destek vermeye çağırıyor.

437 video ve 58 canlı

Kurulduğu günden itibaren, 437 video ve 58 canlı yayınla kadınlara iş hayatında yükselmeleri için yol gösteren BinYaprak, kadın çalışanlarının ilham veren hikayeleriyle geniş kitlelere yayılmasına olanak tanırken, APCO Worldwide Türkiye, Allianz, Arçelik A.Ş., Borusan, Farplas Group, Ford Otosan, GE Türkiye, Güvensan Tesis Hizmetleri, İpekyol ve KVK Teknik Servis BinYaprak’ın ilham veren şirketlerinin arasında yer alarak kadın çalışanlarının hikayelerinin birçok kadına ilham vermesini sağladı.

‘Sıra sizde’

İş Hayatında Kız Kardeşlik Günü için bir çağrıda bulanan BinYaprak’ın kurucularından Melek Pulatkonak, “Şimdiye kadar yüzlerce kadın ve erkeğin iş hayatında zorlukları nasıl aştığını aktaran bir köprü olmayı başardık. Bugüne kadar 1.5 milyon kişinin hayatına dokunduk. Yeni yaşımızda, üyelerimize her hafta sürpriz fırsatlar sunarak dijital networkte mesleklerini konuşturanlarla üniversiteli öğrencileri buluşturuyoruz. BinYaprak’a katılmak için şimdi sıra sizde” ifadelerini kullandı.

Hükümetin geri adım atmasıyla Kerkük'teki gösteriler sona erdiIrak Başbakanı Adil Abdulmehdi'nin, Kerkük'ün güvenliğini sağlayan özel gücün karargahının Kürdistan Demokrat Partisi'ne (KDP) devredilmesi yönündeki kararından vazgeçmesinin ardından, kentteki gösteriler sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber