Bir grup Doğu Türkistanlı, harekata gönüllü katılmak için dilekçe verdi

İstanbul'da yaşayan sivil toplum kuruluşu üyesi bir  grup Doğu Türkistanlı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin’e düzenlediği  Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik müracaatında bulundu.

Bir grup Doğu Türkistanlı, harekata gönüllü katılmak için dilekçe verdi

Ellerinde Doğu Türkistan ve Türk bayrakları ile Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı pankartlar taşıyan grup, Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı'na geldi.

Mehter marşları çalan ve sık sık "Her şey vatan için" ve "Vatan sana canım feda" sloganları atan gruba Doğu Türkistanlı kadın ve çocuklar da destek verdi.

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hidayet Oğuzhan, burada yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan halkının vatansızlığın ne olduğunu bildiğini ifade ederek, vatan bildikleri Türkiye’ye destek vermek istediklerini söyledi.

Oğuzhan, bu amaçla askerlik şubesine giderek TSK'nın Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü asker olarak katılmak için dilekçe vereceklerini söyledi.

Askerlik şubesine giderek dilekçelerini veren grup daha sonra dağıldı.

Tel Abyad'da mayın patladı!Suriye'de Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan, Akçakale'nin karşısındaki Tel Abyad ilçesinde terör örgüt YPG/PKK tarafından bir eve tuzaklanan mayının patlaması soncu biri çocuk üç sivil yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber