Geri Dön

Bir selam ile öğrendi! Gerçek baban...

'Böylesi ancak filmlerde olur' denilecek olay Muğla'da yaşandı. Otobüs şoförlüğü yaparken bir yolcunun 'Babana selam söyle, senin baban kömürcü Orhan' demesi üzerine, 25 yıl önce trafik kazasında ölen Yaşar Yıldırım'ın öz babası olmadığından şüphelenen Cihan Altın, mahkeme kararı ile babasının mezarını açtırdı ve gerçekle yüzleşti.

Bir selam ile öğrendi! Gerçek baban...

 

'Böylesi ancak filmlerde olur' denilecek olay Muğla'da yaşandı. Otobüs şoförlüğü yaparken bir yolcunun 'Babana selam söyle, senin baban kömürcü Orhan' demesi üzerine, 25 yıl önce trafik kazasında ölen Yaşar Yıldırım'ın öz babası olmadığından şüphelenen Cihan Altın, mahkeme kararı ile babasının mezarını açtırdı ve gerçekle yüzleşti.

GENETİK TEST YAPILDI

Yeniasır gazetesinden Metin Burmalı'nın haberine göre, Altın'ın babasının Yaşar Yıldırım olmadığı ortaya çıktı. Avukat Varol Turbay aracılığı ile 'Babalık Davası' açan Altın'ın şüphelendiği Muğlalı işadamı Orhan K.'ya yapılan DNA testinde 59 yaşındaki adamın yüzde 99.99 ihtimalle Cihan Altın'ın biyolojik babası olabileceği açıklandı. Altın, 'Ben sadece nüfusuna geçip, soyadımı almak istiyorum' dedi. Ancak Orhan K. iddiaya göre Altın'a bu işin peşini bırakması için 250 - 300 bin lira teklif edip, işi uzatırsa hapse attırma tehdidinde bulundu.

'BENİ TEHDİT ETTİ'

Kabul etmeyen Altın, Orhan K.'ya hem 'Babalık davası' hem de babalık görevini yerine getirmediği için 355 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan DNA testi raporunda 'Orhan K.'nın yüzde 99.99 ihtimalle Cihan Altın'ın biyolojik babası olabileceği tespit edildi' denildi. Mahkeme kararı kesinleştikten sonra Orhan K.'nın kütüğüne geçecek olan Cihan Altın, "Onurumu para için satmam. Başka bir yol bırakmadı" dedi.

Polis olduğunu söyleyerek genç kızı kaçırıp dövdü, tecavüze kalkıştıAntalya'da evine gitmek üzere otobüsten inen Lale U.'ya (23) kendisini polis olarak tanıtan Mehmet G. (32), bilgi almak istediğini söylediği genç kızı bindirdiği aracında dövüp, tecavüze kalkıştı. Lale U.'nun direnmesi üzerine genç kızı ormanlık alanda bırakıp kaçan Mehmet G., polisin titiz çalışmasıyla yakalandı. Tanınmayacak şekilde dövülen Lale U. ise hastanede tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber