Bir yuva da senden olsun

Sakaryalı hayvanseverler, sokak köpekleri için ‘Bir yuva da senden olsun’ kampanyası başlattı

Bir yuva da senden olsun

Sakarya Üniversitesi’nde çalışan Nurullah Altun, Sibel Arın Sezer ve Mehmet Zorlu, kampüste zor şartlarda yaşayan yüzlerce köpek için yuva seferberliği başlattı. Üniversite yönetiminin de desteklediği proje kapsamında, hafta sonlarında can dostlar için bir araya gelen gönüllüler, firmalardan topladıkları ahşap paletlerden yuva yapıyor. Bu yuvaları satın alarak projeye destek olan hayvanseverlerin ismi ise yuvalara veriliyor.

‘Destek bekliyoruz’

Sokak köpeklerinin özellikle soğuk kış günlerinde çok zorlandıklarını anlatan Sibel Arın Sezer şunları söyledi: “Amacımız, hayvanları kışın yuvada barındırmak ve mama ihtiyaçlarını karşılamak. Hafta sonu üniversite gönüllülerinden oluşan gruplarımızla bir araya geliyoruz. Topladığımız ahşap paletleri ve aldığımız malzemeleri birleştirerek yuva yapıyoruz. Şu ana kadar 25 yuvayı tamamladık. Ama hâlâ desteğe ihtiyacımız var. Yuvaları, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü’nün kampüste tahsis ettiği araziye yerleştireceğiz. Sokak köpeklerimizi bu yuvalara yerleştireceğiz. Ayrıca yuva satışlarından elde ettiğimiz gelirle mama alıp, kış için stoklayacağız. Ben sekiz yıldır ormanlarda hayvanları besliyorum. Küçük yuvaları 150, büyük yuvaları 200 liradan satışa çıkardık” dedi.

Bir yuva da senden olsun

Pendik'te iki otomobil çarpıştıİstanbul Pendik, TEM Bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber