Geri Dön

Black Friday ne zaman? Ülkemizde Şahane Cuma hangi tarihte başlıyor?

Amerika'da 'Black Friday' diye bilinen, ülkemizde 'Şahane Cuma' diye adlandırılan indirim günlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. İndirimli ürünler için sabırsızlanan vatandaşlar, Şahane Cuma'nın hangi gün olacağını araştırıyor. İşte Black Friday yada diğer adıyla Şahane Cuma tarihi haberimizde...

Black Friday ne zaman? Ülkemizde Şahane Cuma hangi tarihte başlıyor?

Binlerce markanın, binlerce ürününde indirim olacak. Merakla beklenen büyük indirim gününe, sayılı günler kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da izdiham yaşanacağı bekleniyor. Peki heyecanla beklenen Black Friday yada ülkemizde anılann adıyla Şahane Cuma ne zaman başlıyor?

ŞAHANE CUMA - BLACK FRİDAY NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Black Friday indirim günleri bu yıl 29 Kasım Cuma günü başlayacak. Türkiye'de ise bu tarih 21 Kasım'da başlıyor.

1932‘den bu yana yılbaşı alışverişleri sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilen ‘Black Friday’, önce ABD’de başladı. Daha sonra Kanada ve İngiltere’nin ardından tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları bazen yüzde 90’ların üzerine çıkabiliyor. Cuma’ya özel ABD’de mağazalar kapılarını saat 05:00’te açıyor, geç saatlere kadar açık tutuyorlar. E-ticaret şirketlerinin perakende sektöründe söz sahibi olmasıyla Black Friday satışları da internet üzerine taşındı.

 

Komandolardan öğrencilere videolu mesajAntalya Serik Kızılören İlkokulu öğrencilerinin Mehmetçiğe gönderdiği mektuplara, Hakkari Dağ Komando Tugayı 3'üncü Tabur Komutanlığında görevli askerler çektikleri video ile cevap verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber