BMC de devler listesine girdi

Türk savunma sanayiinin zırhlı kara aracı üreticilerinden BMC bu yıl ilk kez savunma sanayiinde dünyanın en büyük 100 şirketi arasına 85’inci sıradan girdi.

BMC de devler listesine girdi

Editoryal dikkatsizlik nedeniyle ‘Defense Top 100’ listesine bir gün sonra eklenen BMC’yle birlikte, listedeki Türk firma sayısı beşe yükselmiş oldu. ABD merkezli Defense News dergisi tarafından her yıl yayımlanan ve dünyanın en prestijli savunma sanayisi listesi olarak kabul edilen, “Defense News Top 100” önceki gün güncellenmişti. Listede Türkiye’den ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN ve STM yer almıştı. Defence News listede bir düzeltmeye gitti.

Yüzde 86 artış

Editoryal dikkatsizlik nedeniyle BMC’ye, şirket verilerini son tarihten önce sunmasına rağmen, 22 Temmuz’da yayımlanan orijinal ilk 100 sıralamasında yer verilmediği ifade edildi. BMC savunma gelirine uygun olarak girdiği listede 85’inci sırayı STM ile paylaştı. Zırhlı araç üretimiyle ön plana çıkan BMC, geçen yıl savunma sanayii gelirlerini yüzde 86 artırdı. Şirketin, 2017’de 298 milyon dolar olan savunma sanayiisi gelirleri geçen yıl 554 milyon dolara ulaştı. 

 

Kız arkadaşına kurşun yağdırdıBursa Jandarma Astsubay Okulu'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Aydemir K. (49), okula misafir ziyaretçi olarak gelen kız arkadaşı Sosin Küçükgüven'i (43), aralarında çıkan tartışmanın ardından beylik tabancasıya vurarak öldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber