‘Bu büronun başında Yılmaz Angun vardı’

Savcı Doğan, sorguda “C5 bürosunun beyanlara göre akademiden gelen komiserlerden oluşturulduğu, sadece iki polis memurunun getir götür işlerinde görevlendirildiği, büronun esas itibari ile ulusalcılık işlerine baktığı, Hrant Dink, Rahip Santoro, Malatya Zirve Yayınevi cinayeti, Ergenekon, Balyoz ve kamuoyunda yankı yaratan diğer önemli davaların bu büro tarafından yürütüldüğü, bu büronun diğer bürolardan tamamen soyutlanan bir büro olduğunu” hatırlattıktan sonra Yılmazer’den yeni detaylar vermesini istedi.


‘Danıştay’dan sonra oluşturdum’
Yılmazer, şunları söyledi: “Büronun başında Yılmaz Angun vardı, Mehmet Akif Yılmaz’ı hatırlıyorum. Büroyu Danıştay olayından sonra oluşturdum. İstihbarat Daire Başkanlığındaki çalışma sistematiği tamamına uygundur.” Yılmazer, büronun, ‘ulusalcılık faaliyetleri’ altında genel olarak bağlantılı unsurların amaçlarını çözümlemeye dönük çalışmalarda bulunduğunu da anlatarak, “2007 martında İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne atandım. Faaliyetlerin büyük kısmı benden sonraki yapılmıştır” dedi. Savcı Doğan bunun üzerine, “C5 bürosunun 2012’de kurulduğunu” söylerken Yılmazer ise “Doğrudur. Dink öldürüldükten sonra 2007 martında İstanbul İstihbarat Şube Müdürü olarak atandım” dedi.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber