Bu ne büyük ayıp

İstanbul’da Afrika kökenli Fransız bir kadın ‘kötü koktuğu’ gerekçesiyle arkadaşıyla birlikte Sirkeci’deki bir pastaneden kovuldu

Bu ne büyük ayıp

‘Reines des Temps Modernes’ adlı medya kuruluşunun sorumlusu Wendie Zahibo adlı Afrika kökenli Fransız kadın, İstanbul’a geldi. Genç kadın, arkadaşıyla Sirkeci’deki bir pastaneye gitti. Zahibo’nun yanına gelen iki garson, kötü koktuğu için pastaneyi terk etmesi gerektiğini söyledi. Pastaneden kovulan Zahibo, olayı sosyal medyada paylaştı. Görüntülerde Zahibo garsona, “Kötü kokudan dolayı mı bizi kovuyorsunuz?” diyor, garson da “Evet” yanıtını veriyor. Daha sonra Zahibo’nun “Hangi kokudan bahsediyorsunuz?” sorusuna garson İngilizce “Bunu siz daha iyi bilirsiniz” diyor. Paylaştığı videonun altına “Yemek yedikten sonra ‘Afrikalı kokumuzun’ rahatsız edici olduğu iddia edilerek bu şekilde kovulmamız çok rencide edici ve hiç adil değil. O anda ne hissettiğimi ifade edecek kelimeler bile yok” diye yazan Zahibo’ya yüzlerce destek mesajı yazıldı.

İşten çıkarıldılar

Olayın yaşandığı pastanenin yetkilileri şu açıklamayı yaptı: “Olay nedeniyle şoke olduk. O sırada mekân sahibi orada değildi. Olaydan haberdar olduğunda da videoda görünen iki kişinin işine derhal son verildi. Mekânımız ve ülkemiz adına utanç verici bir durum. Pastanemiz dünyanın dört bir yanından müşteri ağırlıyor ve daha önce böylesi üzücü bir hadise hiç yaşanmamıştı.”

Brezilya’da rehine kriziBrezilya’da silahlı bir kişinin otobüste bulunan 17 yolcuyu rehin aldığı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber