Bugün hava nasıl olacak? 24 Mart Pazar hava durumu

Güneşli geçen bir Cumartesi günün ardından vatandaşlar, Pazar günü hava nasıl olacak sorusunun cevabını merak etmeye başladı bile. Baharın kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığı bu günlerde, hafta sonu için dışarıda plan yapanlar hava durumunu öğrenmek istiyor. Meteoroloji'nin Pazar günü için yapılan tahmininde ise hava sıcaklıklarının yurt genelinde düşüşe geçeceği görülüyor. İşte 24 Mart Pazar günü yurtta hava durumu!

Bugün hava nasıl olacak? 24 Mart Pazar hava durumu

Geçtiğimiz haftaki güneşli ancak soğuk hava sonrası vatandaşlar, bu hafta sonu Pazar günü hava durumunun nasıl olacağını öğrenmek istiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınladığı tahminlere göre, sıcaklıkların düşüşe geçmesi bekleniyor. Pazar günü için plan yapanları üzecek bu gelişmenin detayları haberimizde...

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Niğde çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Bingöl, Bitlis ve Muş çevreleri ile Batman’ın kuzeyi, Siirt’in ve Şırnak’ın doğusunda yoğun kar (20-50 cm), Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Şanlıurfa’nın doğusunda kuvvetli yağış (21-50 kg/m2) şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın güneydoğusunda hafif, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde hissedilir derecede 5°C ila 9°C düşeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat)eseceği tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda bu gece saatlerinden itibaren görülecek kar yağışlarının, yarın (Pazar) sabah saatlerinde etkisini artırarak Hakkari, Bingöl, Bitlis, Muş ile Batman’ın kuzeyi (Sason), Siirt’in doğusu (Pervari, Eruh) ve Şırnak’ın doğusunda (Beytüşşebap, Uludere) yoğun kar (20-50 cm) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar ile çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Ülkemizin güneydoğu kesimlerinde bu akşam saatlerinden itibaren görülecek olan sağanak yağışların gece saatlerinde etkisini artırarak Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Şanlıurfa’nın doğusunda (Siverek, Viranşehir, Ceylanpınar) kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI

Gece saatlerinden itibaren, tarımsal faaliyetin olduğu bölgelerimizden Marmara'nın güneydoğusunda hafif, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinde orta kuvvette, yüksek rakımlı bölgelerde ise kuvvetli zirai don riski bulunmaktadır. Çiçeklenme dönemindeki badem, kayısı, erik vb. meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada üretim yapan çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları, yörelerindeki don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları önerilmektedir.

İSTANBUL 4°C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 9°C, 17°C
Az bulutlu

ANKARA -2°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber