Burcu Biricik kimdir, kaç yaşında? Burcu Biricik biyografisi

Burcu Biricik dans videosu ile gündeme geldi. Güzel oyuncu Burcu Biricik kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi alarak başladı. Bornova Şehir Tiyatrosu'nda eğitim aldıktan sonra birçok tiyatro oyununda sahne alan oyuncu 2007 yılında yayınlanan Maçolar adlı dizide aldığı yan rol ile ilk kez TV ekranında yer aldı. Peki Burcu Biricik kimdir?

Burcu Biricik kimdir, kaç yaşında? Burcu Biricik biyografisi

Burcu Biricik, Lise yıllarında katıldığı Tiyatro Festivali'nde ödül aldıktan sonra profesyonel olarak oyuncu olmaya karar veren Burcu Biricik, Üniversite yıllarında Arkeoloji bölümünde eğitimini sürdürürken bir taraftan da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda eğitim almaya başladı. Kariyerinde ilk adımları bu şekilde atan Burcu Biricik, aldığı eğitimin ardından Bornova Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın kadrosunda kendisine yer buldu.

BURCU BİRİCİK BİYOGRAFİSİ

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya ’da doğdu. 2006 yılında Antalya ’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçildi. Lise yıllarında katıldığı Tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi aldı. Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı. Burada İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda rol aldı.

2007 yılında Show TV'de yayımlanan Maçolar dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı. Daha sonra Toprağın Günlüğü kısa filmi. çeken Biricik, Kanal D' de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl 2011 ve Ustura Kemal 2012 dizilerinde küçük roller aldı. Show TV 'de yayımlanan Düşman Kardeşler 2012 dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı. Oyuncu, TRT 1'de yayımlanan Beni Böyle Sev 2013 dizisinde Seda karakterini canlandırmış ve çeşitli reklâm filmlerinde oynamıştır. Biricik 2014 yılının Kasım ayında Kanal D'de başlayan Şeref Meselesi dizisinde Kübra karakterini canlandırdı. Halen Kanal D dizisi Hayat Şarkısı'nda Hülya karakterini canlandıran oyuncu son olarak Kuzgun dizisinde Dila Bilgin karakterine hayat verdi. Burcu Biricik 2016 Emre Yetkin evlendi

25 Ağustos 2019 Magazin Bülteni25 Ağustos 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber