Çağan Ali’den duygusal veda

Yedi yıldır mücadele ettiği kansere yenik düşen tasarımcı Zeynep Perens, dün son yolculuğuna uğurlandı. Perens’in eşi ve 7.5 yaşındaki oğlu, ona yoğun bakımdayken yazdıkları şiirin yer aldığı ilanla veda etti.

Çağan Ali’den duygusal veda

İstanbul Bahçeşehir’de yaşayan, özel deri kalemlik ve tasarımları yapan 44 yaşındaki Zeynep Perens, 2012 yılında damak kanserine yakalandı. Perens’e en büyük desteği eşi Yunus Emre ile 7.5 yaşındaki oğlu Çağan Ali verdi.

Acı üstüne acı

Hayat mücadelesini hiç bırakmayan genç tasarımcı, yurt içi ve yurt dışında özel hastanelerde tedavi gördü. Bu süreç içerisinde yedi yıl önce babasını karaciğer yetmezliğinden, dört yıl önce ablasını meme kanserinden, geçen yıl da annesini kaybetti.

Perens, yaşadığı tüm acılara rağmen çok sevdiği oğlu ve eşi için hastalıkla mücadeleden bir an bile vazgeçmedi. Ama kanser hücreleri önce karaciğerine sonra akciğerine, en son ise kemiklerine sıçradı. Tedavisi süren genç kadın tüm mücadelesine rağmen önceki gün yaşamını yitirdi.

Zeynep Perens dün Bahçeşehir Hacı Eyüp Saadet Çarmıklı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilirken, acılı eşi Yunus Emre Perens, “Çok severek evlenmiştik. 7 yıldır süregelen bir kanser hastalığı vardı. Küçük oğlumuz Çağan, bu süreçte çok olgunlaştı, annesine destek oldu” dedi. Perens, vefat ilanında yer alan şiiri, o yoğun bakımdayken oğlu Çağan’la birlikte yazdıklarını anlatırken, cenazeye annesinin kendisi için tasarladığı çantayla gelen küçük çocuk, “Bu çantayı ve şapkayı bana annem vermişti” dedi.

Boyu 3 metre! Karaya vurdu...İzmir’in Seferihisar ilçesinde ‘boz camgöz’ türüne ait 3 metre uzunluğunda yarım tonluk köpek balığı karaya vurmuş halde ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber