Çamaşır suyuyla 14 yıl yıkandı

Takıntı hastalığı olarak bilinen Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Kilis’te yaşayan F.Ç. adlı kadının yaşamını 14 yıl kâbusa çevirdi.

26 yaşındayken babasının pis bıraktığı tuvaleti çamaşır suyu ile temizlemeye başlayan F.Ç. ardından kendisini çamaşır suyu ile yıkamaya başladı. Kardeşlerinin jandarmaya ihbarıyla hastaneye yatırılan F.Ç. 14 yıl çamaşır suyu ile yıkanmasının ardından takıntısını yenerek hayata döndü. “14 yıllık sürede ölüydüm” diyen F.Ç. yaşadıklarını Milliyet’e anlattı: “Vücudumun yanmasını umursamıyordum. Babamın pisliğine karşı kendimi temizleyerek rahatlatmaya çalışıyordum. Akşam banyoya girer, sabah çıkardım. 24 saat banyoda kaldığım olurdu. Lavaboya gittiğimde çıkamazdım. İlk başta hastaneye gitmeyi istemedim. Kardeşimin ısrarı üzerine 22 gün zorunlu olarak hastanede yatırıldım. Daha sonra kendi isteğimle tedaviye başladım. Şu anda iyi durumdayım. Çiftçilikle uğraşıyorum.”

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber