Çanakkale Bienali iptal

Bu yıl 24 Eylül’de açılması planlanan Uluslararası Çanakkale Bienali, iptal edildi.

Çanakkale Bienali iptal

Çanakkale Bienali İnisiyatifi CABININ’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Çanakkale Bienali İnisiyatifi olarak, 10 yılı aşkın süredir yüzlerce insanın emeğiyle oluşturulan Çanakkale Bienali’ni ve kentimizin kadim değerlerini en saygın şekilde temsil edecek sanatsal çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Fakat içinde sanatın olmadığı gelişmelerin sanatın kendi pratiklerinin önüne geçtiği bu koşullarda, günün gerçekliğinin herkesi kırılganlaştıran atmosferinin de etkisiyle coşkumuzu ve motivasyonumuzu yitirmiş bulunuyoruz.”
Bienalin Genel Sanat Yönetmeni ve Eş Küratörü Beral Madra’nın 15 Temmuz sonrasında Yenikapı’da gerçekleştirilen miting hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşımın ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yazılı bir açıklama yaparak Çanakkale Belediyesi’nin bienale destekte bulunmaması gerektiğini belirtmişti. Madra da bu açıklamanın ardından bienaldeki görevden çekildiğini duyurmuştu.

Kediden kurtardığı yaralı karga semtin maskotu olduERZURUM'un Yakutiye İlçesi'nde yem satışı yapan Yüksel Özpolat'ın kedinin elinden kurtardığı yavru karga ile olan dostluğunu görenler şaşırıp kalıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber