Geri Dön

Canlı bomba Suruçlu

İstanbul Beşitaş’ta 37’si polis 7’si sivil 44 kişinin şehit olmasıyla sonuçlanan Beşiktaş’taki çifte saldırının faillerinden birisinin kimliği tam olarak tespit edildi.

Milliyet’in aldığı bilgiye göre, bombalı aracın patlamasından 45 saniye sonra, Bayıldım yokuşunda polisin müdahalesi sonrasında sırt çantasındaki bomba düzeneğini infilak ettiren PKK’lı teröristin Burak Yavuz olduğu belirlendi. Olay yeri ve çevresindeki kamera görüntülerinin incelenmesi ve canlı bombanın kendisini patlattığı yerdeki delillerin araştırılması sonrasında, canlı bomba eylemcisinin Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Yavuz olduğu tespit edildi.

‘Erdal’ kod adlı

Teröristin örgüt içinde “Erdal” kod adını kullandığı da anlaşıldı. DNA testleri sonrasında tespit edilen canlı bombanın kimliği üzerinde ve bağlantılarıyla ilgili yeni çalışma başlatıldı. Bu çerçevede eylemcinin güvenlik birimlerince tanınan örgüt üyelerinden olmadığı görüldü. İstanbul Emniyeti’nde oluşturulan özel ekibin söz konusu teröristin geçmişi ve örgüt içindeki faaliyetleriyle ilgili araştırma başlattığı ifade edildi.

Öte yandan İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, hain saldırıda yaralanan 56 kişinin tedavisinin hastanelerde sürdüğü belirtildi.

Bulundukları tepeden yoldan geçen araçlara taş attılarMersin'de bir grup gencin bulundukları tepeden yoldan geçen araçlara taş atması, çevredeki bir kadın tarafından görüntülendi. Sürücüler taşlardan manevra yaparak kurtuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber