‘Cennetlikler’den 55’i yakalandı

İstanbul’da FETÖ’ye yönelik çalışmalar kapsamında, bir dönem örgütün en önemli finans kaynaklarından olan Kaynak Holding’e yönelik operasyonlarda ele geçirilen ve “Cennet Listesi” ibaresi taşıyan listede adı geçen 96 şüpheliden 55’i, dün yapılan eş zamanlı baskınlarda gözaltına alındı.

Gülen ile lider kadrosunda yer alan ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gözaltına alınan Kemal Batmaz ve Harun Şahin ile 17-25 Aralık operasyonlarını yöneten dönemin polislerinin isimleri de “Cennet Listesi”nde yer alıyor. Listede TMSF’ye devredilen Koza Holding Yönetim Kurulu Başkanı firari Akın İpek’in de olduğu öğrenildi. Gülen’in ismiyle yazılan ve “Mizandan kırmızı pasaportla geçecekler” ifadesinin yer aldığı liste ile ilgili araştırmalarda, “gizli” olduğu belirlenen belgenin örgüt emirlerine itaat ve yapılan himmetlere göre oluşturulduğu tespit edildi.

Ehliyetine el konuldu, 'Ben ne yapacağım 6 ay' dediKarabük’te trafik polislerinin yaptığı uygulamada 126 promil alkollü çıkan sürücü, 6 ay ehliyetine el konulunca “Başka sürücü gelse ne olur abi? 6 ay ehliyet gitmiş, evin kredileri var” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber