CHP ‘Türk halkına’ sesleniyor

Komisyon raporunun muhalefet şerhlerinin de eklenmesi ile birlikte bin 100 sayfaya çıkması bekleniyor. CHP’li komisyon üyeleri Erdal Aksünger, Rıza Türmen, Osman Korutürk ve Emre Köprülü’nün muhalefet şerhinde dört eski bakan ile ilgili iddialar ile değerlendirmelere ayrı ayrı yer verildi.

Şerh yazısında, CHP’li üyelerin komisyonun dinlemesini önerdiği isimler ile cezaevinde ziyaret ettikleri emniyet mensuplarıyla yapılan görüşmeler ve aralarında “imha” kararı alınanların da yer aldığı bazı tapeler yer aldı. Şerhte, 17-25 Aralık dosyalarına dahil olmuş tüm hakim ve savcıların eş ve çocukları ile birinci, ikinci derece yakınlarının malvarlıklarının araştırılması gerektiği de ifade edildi. AKP’li üyelerden bazılarının dosya kapaklarını bile açmadan karar verdikleri savunulan yazıda “Türk halkına sesleniyoruz” başlığa altında “Bu komisyonun çalışmasın engelleyenlerin kim olduğunu biliyorsunuz” ifadesi kullanıldı.

Resulayn'daki teröristlerin çekilme anları böyle görüntülendiSuriye'de Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları görüntülendi. Yerel kaynaklardan elde edilen görüntüde otomatik silahların yanı sıra birinde omuzdan atılan ısı güdümlü hava savunma füzesi de bulunan 4 teröristin kaçış anı yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber