Çiçekli vahşete 22 yıl talebi

Eşini çiçek buketinden çıkardığı bıçakla ağır yaralayan sanığın 22 yıla kadar hapsi istendi.

Çiçekli vahşete 22 yıl talebi

İstanbul Ümraniye’de üç çocuk annesi Mercan Okumuş (36) geçen yaz işe giderken sokakta, boşandığı Hamdi Sevim’le karşılaştı. Hamdi Sevim elindeki çiçek buketinden çıkardığı bıçakla Okumuş’u altı kez bıçaklayarak ağır yaraladı. Kaçan saldırgan, genç kadının evine bir buket çiçek gönderip telefon ederek, “Yarım bıraktığım işi bitireceğim” diye tehdit etti. Yakalanıp tutuklanan sanık önceki gün mahkemeye çıkarıldı.

Duruşmada panik

Duruşmaya katılan Mercan Okumuş, psikolog eşliğinde beyanda bulundu. Okumuş, “Olaydan iki sene önce eşimden ayrılmıştım. Sanık olaydan bir gün önce benimle görüşmek istediğini anneme söylemiş” dedikten sonra konuşmakta zorlanmaya başladı. Bu sırada mahkeme heyeti, Mercan Okumuş’un konuşmakta zorlandığını ve olayı anlatırken paniğe sürüklendiğini tutanağa geçirdi. Daha fazla konuşamayan Okumuş, eski ifadelerini tekrar ettiğini ve sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Tutuklu sanık Hamdi Sevim (42) ise savunmasında, “Ben daha önce eşimle konuşmak istedim ancak bir türlü konuşmaya yanaşmadı. Kendisine iki defa çiçek alıp verdim. ‘Sen adam değilsin’ dedi ve ikisinde de çiçeği fırlattı” dedi. Savcı, sanığın “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar, “tehdit” suçundan da 6 aydan 2 yıla kadar olmak üzere toplam 13.5 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

MHP'li Semih Yalçın'ın oğlu Ankara Kalesi'nden düşerek hayatını kaybettiMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın oğlu Turan İlteber Yalçın, Ankara Kalesi'nin surlarından kayalıklara düşerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber