‘Çiftçinin yüzünü biz güldüreceğiz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehirli üretici kadınlarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında “çiftçinin yüzünü güldürecekleri” vaadinde bulundu.

‘Çiftçinin yüzünü biz güldüreceğiz’

Kılıçdaroğlu, geçen salı TBMM grup toplantısının ardından Eskişehir’in Mihalgazi ilçesinden gelen konuklarını ağırladı. Ağırlıklı olarak çiftçi kadınlardan oluşan gruba, Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç eşlik etti.

Edinilen bilgilere göre görüşmede kadınlar, üretimde yaşadıkları zorlukları anlattı. Kılıçdaroğlu’nun da, “Çiftçi perişan vaziyette. Hepsini biliyorum. Tarımsal desteklemeler yetersiz. Anayasa’da öngörülen destekleme oranı da çiftçilere verilmiyor. Maliyetler sürekli artıyor bu nedenle çiftçiler üretim yapamaz noktaya geliyor” ifadelerini kullandığı bildirildi. CHP iktidarında üreticinin yüzünü güldüreceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun, “Türkiye’nin her alanında sorun var. Bütün bu sorunların çözülmesi için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemiz sonuna kadar sürecek” dediği aktarıldı. 

Sobadan sızan gazdan 3 kişi hayatını kaybettiManisa'nın Alaşehir ilçesinde, iddiaya göre sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Eraslan Altıntaş (84), eşi Gülşen Altıntaş (80) ve torunları Hasret Altıntaş (10) hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber