‘Cinsel saldırı ve boğuşma var’

Şule Çet davasının üçüncü duruşmasında adli tıp uzmanı Prof. Dr. Hakan Kar, “Sanıkların maktule cinsel saldırıda bulunduğuna dair kanıtlar var. Tırnak altındaki dokular da boğuşmanın işareti” dedi

‘Cinsel saldırı ve boğuşma var’

Ankara’da 29 Mayıs 2018’de bir plazanın 20’nci katından atıldığı iddia edilen üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) ölümüyle ilgili iki sanığın, cinayet ve cinsel saldırıdan müebbet talebiyle yargılandığı davanın üçüncü duruşması dün yapıldı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand ile Şule Çet’in babası İsmail Çet katıldı. Duruşmada adli tıp uzmanı Prof. Dr. Hakan Kar, otopsideki bulguları cinsel zorlamanın kanıtı olarak değerlendirdiğini söyledi. Otopsi raporunda Şule Çet’in boynundaki hyoid kemiğinin kırıldığının belirlendiğini ifade eden Kar, bu kemiğin kırılmasına daha çok el veya bir bağ ile boğularak öldürülen vakalarda rastlandığını bildirdi. Kar, olay yerinde yaptıkları incelemede, yastık ve kanepenin yaslandığı duvarda şüpheli biyolojik lekeler tespit ettiklerini, bunlardan örnek alınıp şüphelilerin DNA’larıyla karşılaştırılması durumunda ek delil bulunabileceğini belirtti.

Çet’in tırnaklarında zanlılardan Akand’a ait doku örneği bulunduğu hatırlatılarak, tırnak altı doku geçişinin hangi yolla gerçekleşeceğinin sorulması üzerine Prof. Dr. Kar, tokalaşma veya bir materyalin karşılıklı alınıp verilmesiyle tırnak altı doku geçişinin mümkün olmadığını, doku transferinin boğuşmayla gerçekleşeceğini belirtti. Şule Çet’in arkadaşı Aybüke Akdağ da tanık olarak verdiği beyanda, Çet’in yükseklik korkusu olduğunu ve yüksek yerlerde cam kenarına yaklaşmadığını belirtti.

Görselle anlattılar

Olayı görsel malzemelerle anlatan avukatlar, sanık Aksu’nun iddia edildiği gibi yarı beline kadar camdan sarkan Çet’i ayaklarından tutmasının mümkün olmadığını, Çet’in düştüğü yerin binadan 4 metre uzakta olmasının da Çet’in aşağı itildiğini gösterdiğini öne sürdü.

Çet ailesinin avukatlarından Umur Yıldırım sanıkların delil gizlediğini, olay sırasında kullandıkları telefonlar yerine başka telefonları mahkemeye verdiklerini belirterek, “Telefon kayıtlarını incelediğimizde ne 112 ne 110 ne de 155, hiçbiri aranmamış. Üstelik aşağıya indiklerinde güvenlik görevlilerine, ‘Buradan bir kız gitti gördünüz mu?’ demişler. Kurtarmak isteyen biri bunu yapar mı?” dedi. Mahkeme heyeti duruşmayı 16 Ekim’e erteledi.

‘Cinsel saldırı ve boğuşma var’

Sanık: Doğaüstü güçlere sahibim!

Sanıklardan Çağatay Aksu suçsuz olduğunu öne sürerek, “Yine bir senaryo, şaşırdık mı, hayır. Ben Şule’yi gördüğümde pencereden sarkar şekildeydi ve elleri açıktı. Ayak bileğinden tuttum. Doğaüstü güçlerimin olduğunu düşünüyorum. Birine dokunmadan tecavüz etme, dokunmadan boğma ve dokunmadan aşağıya atma. Doğaüstü güçlerimiz var. Tanıklar yalan söylüyor” dedi.

5 araç ve ekip otosuna çarpan alkollü sürücü; Onları öptüm5 araç ve ekip otosuna çarpan alkollü sürücü Onları öptümAntalya'da polisin 'dur' ihtarına uymayarak aralarında ekip otosunun da bulunduğu 5 araca çarpan 2.40 promil alkollü sürücü Rüya E. (21), kendisini aracına kilitleyerek polise zor anlar yaşattı. Sıcaktan bunalıp araçtan inen sürücü, götürüldüğü hastaneden de kaçmaya kalkıştı. Rüya E. ilk ifadesinde kaza yapamadığını iddia ederek, Ben otomobillere çarpmadım, onları öptüm dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber