Dalış yapmak yasak gecekondu serbest

Turizm beldesi Dalaman’ın en nadide bölgesi olarak kabul edilen, halk arasında “Kleopatra Koyu” olarak anılan Hamam Koyu’nda çevre katliamı yaşanıyor.

Dalış yapmak yasak gecekondu serbest

Dalış yapmanın bile yasak olduğu birinci derece arkeolojik sit alanına yapılan kaçak iskele ile tek katlı iki adet yapı, Kültür Varlıklarını Koruma Derneği’ni harekete geçirdi. Dernek Başkanı Mimar Serhat Şahin, kaçak yapıların bir an önce kaldırılması için Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Şahin, “Halk arasında Kleopatra Koyu olarak bilinen Hamam Koyu’na bırakın çivi çakmayı, dalış yapmak ve tekneyle yanaşmak bile yasak. Ancak yetersiz denetimler dolayı bu kurallar çiğneniyor” dedi.

‘İmar affı uyanığı’

Muğla Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü yetkilileri ise söz konusu kaçak yapıların Mayıs ayı içerisinde yapıldığını ve kimliğini tespit etmeye çalıştıklarını belirterek “Bizim öngörümüz imar affından yararlanmak isteyen uyanık birinin bu kanunsuzluğa imza atmış olabileceği yönünde” diye konuştu.

Dalış yapmak yasak gecekondu serbest

Operasyonda ele geçirildi! Oklarına patlayıcı yerleştirerek...Yenimahalle'deki tekel bayisine bombalı saldırıyı gerçekleştiren DEAŞ'ın uyuyan hücre yapılanmasına yönelik operasyonda, oklarının ucuna el yapımı patlayıcı yerleştirilerek kullanılan "arbalet" yay silahı ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber