Danıştay sözleşmeli personel alımı başvuruları bugün sona eriyor! İşte şartlar...

Danıştay sözleşmeli personel alımı için başvurular bugün sona eriyor. Danıştay tarafından 25 Haziran tarihinde alınmaya başlanan başvurular 1 Temmuz 17:00 itibariyle sona eriyor. Danıştay tarafından alınacak olan 28 sözleşmeli personelin meslek dağılımı ise şu şekilde; Garson, Aşçı, Bulaşıkçı, Sağlık Teknisyeni ve Hizmetli olarak sıralanıyor. Peki Danıştay sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Danıştay sözleşmeli personel alımı başvuruları bugün sona eriyor! İşte şartlar...

25 Haziran'da başvuruları alınmaya başlanan Danıştay Sözleşmeli Personel alımı başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 19 Hizmetli, 2 Sağlık Teknisyeni 3 Aşçı, 2 Garson ve 2 bulaşıkçı olmak üzere toplamda 28 sözleşmeli personel alımı başvuruları 1 Temmuz 17:00 itibariyle sona eriyor. Peki Danıştay sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

I- BAŞVURULARIN TARİHLERİ VE ŞEKLİ

Başvurular 25/06/2019 Salı günü saat: 09:00’da başlayacak olup, 01/07/2019 Pazartesi günü saat: 17:00’da sona erecektir. (Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.) Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

II- ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

A. GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlar başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1984 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

c) 2018-KPSS lisans ve 2018-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

ç) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

B. ÖZEL ŞARTLAR

DESTEK PERSONELİ POZİSYONUNDA;

1) Garson Hizmetinde Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

2) Aşçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

c) Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

3) Bulaşıkçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

4) Sağlık Teknisyen Yardımcısı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

a) Meslek liseleri veya Teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

5) Hizmetli Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Bodrum’da yıkımlar başladıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projenin kaçak olan kısımlarının yıkımına başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber