Dedikodulara sığınacak kadar acz içerisinde

Ergenekon davası sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük, Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli sıfatıyla ifade veren İstanbul İstihbarat eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in “Dink cinayetinin Veli Küçük kaynaklı olduğunu herkes biliyor. Kamuoyunda yaygın bir kanı var” şeklindeki ifadesiyle ilgili açıklama yaptı.


Zeynep Küçük tarafından “Ali Fuat Yılmazer’in iftiralarına cevabımızdır” başlığıyla yayımlanan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Geldiğimiz aşamada, menfur olayın hangi odaklar tarafından kurgulandığı, azmettirildiği ve örtbas edildiği açıkça ortaya çıkmıştır. İlk günden itibaren, ‘şüpheli’ Ali Fuat Yılmazer’in de içinde bulunduğu bir grup tarafından, cinayetin gerçek faillerinin ve göz yumanlarının perdelenmesi amacıyla sistemli ve tutarlı bir şekilde yürütülen algı operasyonun son hamlesini görmekteyiz. ‘Polis’ sıfatını kullanan Ali Fuat Yılmazer’in açıklamasında yer alan ve hiçbir somut olgu, bilgi ve belgeye dayandırılamayan ‘kamuoyunda yaygın kanı’ ifadesi ise esasen, kendilerince üretilen dedikodulara sığınacak kadar acz içerisinde olduklarının ifadesidir. Zira bir ‘polis’in dedikodular ile itham ve iftirada bulunamayacağını en iyi bilmesi gereken kişi de bizzat Ali Fuat Yılmazer’dir. Tıpkı Danıştay cinayetinde olduğu gibi, Hrant Dink cinayetinin de arkasında olan bu kirli ve eli kanlı odakların bir an önce tüm açıklığı ile ortaya çıkartılması ve hak ettikleri şekilde Türk Yargısı önünde hesap vermelerini beklemekteyiz.”

Şili'de 'ulaşıma zam' protestosu, şiddet eylemine dönüştüÜlkede, özellikle başkent Santiago'da hayatı durma noktasına getiren gösterilerde 3 kişi hayatını kaybetti, 960 kişi tutuklandı. Şili ordusu, başkent Santiago için dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 'Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber