Devlet Hastaneleri saat kaçta kapanıyor? Devlet Hastanesi çalışma saatleri

Devlet hastaneleri saat kaça kadar çalışıyor? Merakla araştırılan devlet hastanelerinin çalışma saatleri, birçok vatandaş tarafından sorgulanıyor. Her türlü ihtiyaçlarınızın karşılandığı gerek poliklinik, gerekse acil servisler eşliğinde devlet hastanelerinden yardım sağlayabilirsiniz.Peki devlet hastaneleri kaçta kapanıyor? Hafta sonu devlet hastaneleri açık mı?

Devlet Hastaneleri saat kaçta kapanıyor? Devlet Hastanesi çalışma saatleri

Devlet hastanelerinin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Devlet hastanesinde çalışan doktor muayene saatleri sorgulanıyor.

DEVLET HASTANELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Devlet hastaneleri 09:00 - 12:30 / 13:30 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.Cumartesi ve Pazar günleri ise devlet hastaneleri hizmet vermemektedir.

Hastane randevularınızı Alo182’yi arayarak alabilirsiniz.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Merkezi Hekim Randevu Sistemi

T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye''de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi''ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi''dir.

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo182 arayarak canlı operatörlerden, web üzerinden ya da MHRS mobil uygulamasından kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir sistemdir.

Türkiye''de uygulanmakta olan (MHRS), AB''nin kabul ettiği 20 temel kamu hizmetlerinden biridir.

MHRS; kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında dağınık halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmiştir. Aynı zamanda kamu hastanelerinin randevu sistemlerini bir merkezden yöneten dünyadaki ilk ve tek sistem olma iddiasını taşımaktadır.

MHRS; Alo 182 Çağrı merkezi üzerinden, internetten, mobil uygulamalardan hastanelerimizden ve aile hekimlerimizden vatandaşlara %99,6 erişilebilirlik seviyesinde hizmet verebilmektedir.

MHRS; randevu sisteminden toplanan verileri ile yeni sağlık politikalarının gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber