Dikey Geçiş Sınavı saat kaçta başlayacak? DGS sınav giriş belgesi sorgulama

Önlisans eğitimini Lisans eğitimine tamamlamak isteyen binlerce adayı ilgilendiren DGS sınavı yarın gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada yarın gerçekleştirilecek olan DGS sınavı için nüfus müdürlükleri açık olacak. Peki DGS sınav yarın saat kaçta başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı saat kaçta başlayacak? DGS sınav giriş belgesi sorgulama

DGS sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. ÖSYM tarafından yarın gerçekleştirilecek olan DGS sınavı öncesinde yapılan açıklamada yarın nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bilgisi adaylar ile paylaşıldı. 10:15'de başlayacak olan DGS sınavı için yapılan bir diğer duyuruya göre 10:00'dan sonra adayların sınavın gerçekleştirileceği binalara alınmayacağı bilgisi adaylara duyuruldu. Peki DGS sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

DGS SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

DGS sınavı 30 Haziran tarihinde 10:15'te başlayacak. 150 dakika sürecek olan sınav 12:45'te sona erecek.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

DGS sınav giriş belgesi ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şiffre girildikten sonra sorgulanabilecek. Adaylar sınav giriş belgesi olmadan sınav salonlarına alınmayacak. 10:15'te başlayacak olan sınav için adaylar 10:00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber