Dilan Çiçek Deniz kimdir? Hangi dizilerde oynadı?

Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. olan Dilan Çiçek Deniz Bodrum Masalı dizisindeki rolü ile de adını geniş kitlelere duyurdu. Peki, Dilan Çiçek Deniz kimdir? İşte yer aldığı yapımlar...

Dilan Çiçek Deniz kimdir? Hangi dizilerde oynadı?

1995 yılında Sivas'ta doğmuştur. Annesi ve babası öğretmendir. Lisedeyken üç sene boyunca tiyatro eğitimi aldı. 17 yaşındayken Liseler arası Tiyatro Yarışması’na katılıp oyunculuk ödülü aldı. Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün karşılaştırmalı edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır.

Oyuncu 15 yaşında “Güneşi Annem Sanırdım” adında şiir kitabı çıkarmıştır.

Modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve 2. Olmuştur. 2015 yılında Miami’de düzenlenen Kainat güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etti.

İlk rolü 2015'te “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisindeki 'Ebru' karakteridir.

2015 yılında yayınlanmakta olan "Güneşin Kızları" dizisine dahil oldu. ‘Elif’ karakterine hayat verdi.

2016'da başlayıp 2017 de final yapan "Bodrum Masalı" adlı dizide başrol oynadı. Dizinin diğer başrollerinde ise Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz ve Hilmi Cem İntepe yer alıyordu.

Çukur adlı dizide Aras Bulut İynemli ile başrolü paylaşmaktadır.

Resulayn'daki teröristlerin çekilme anları böyle görüntülendiSuriye'de Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları görüntülendi. Yerel kaynaklardan elde edilen görüntüde otomatik silahların yanı sıra birinde omuzdan atılan ısı güdümlü hava savunma füzesi de bulunan 4 teröristin kaçış anı yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber