Dink cinayetinde Akyürek ifade verdi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in "şüpheli" olarak ifadesinin alındığı öğrenildi.

Dink cinayetinde Akyürek ifade verdi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Şişli'de 19 Ocak 2007'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin açılan ve yargı aşaması devam eden dava haricinde, cinayetle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi savcısı Yusuf Doğan tarafından yürütülen soruşturmada bazı kişilerin ifadesine başvuruluyor.

Dink cinayeti döneminde Emniyet İstihbarat Daire Başkanı olarak görev yapan ve davada Dink ailesinin avukatlarınca sık sık mahkemeye çağrılarak "tanık" sıfatıyla dinlenilmesi talep edilen Ramazan Akyürek'in de avukatıyla beraber bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, savcı Doğan'a "şüpheli" olarak ifade verdiği kaydedildi.

Akyürek'in, yaklaşık 4 saat süren ifade verme işleminin ardından adliyeden ayrıldığı ifade edildi.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber