Dink cinayetinde iki sanığa tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin aralarında bulunduğu davada, dönemin Trabzon Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve dönemin Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız’ın tahliyesine karar verildi.

Mahkeme Ali Öz’ü ev hapsi şartıyla tahliye ederken; Metin Yıldız hakkında en yakın karakola imza verme şartıyla adli kontrol uygulanmasına karar verdi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık dönemin Trabzon Jandarma Komutanı Albay Ali Öz’ün de aralarında bulunduğu 2 tutuklu sanık ile 8 tutuksuz sanık katıldı. Sanık ve avukatların tahliye talepleri alındıktan sonra mahkeme ara verdi.

Ev hapsi kararı

Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme, Jandarma Alay Komutanı Ali Öz ve Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız’ın tahliyesine karar verdi. Öz hakkında ev hapsi kararı veren heyet, Yıldız hakkında ise en yakın karakola imza verme şartıyla adli kontrol uygulanmasına karar verdi.l

AFAD'ın deprem tatbikatı gerçeği aratmadıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kütahya'da 10 ilden ekiplerin katılımıyla düzenlenen "Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı" kapsamında deprem senaryolu saha tatbikatı gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber