Dink davasında 5 sanığa tahliye

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz’ün de aralarında bulunduğu 85 sanıklı davanın duruşması dün, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Jandarma Genel Komutanlığı binasındaki çatışmada yaralı yakalandığı belirtilen ve tutuklu eski Yüzbaşı sanık Muharrem Demirkale, emniyette kendisine Dink cinayeti ile ilgili 20’ye yakın fotoğraf gösterildiğini kaydederek, “Onlara ‘Hiçbiri benim personelim değil. Bu çocukları yakmayın’ dedim” diye konuştu. Mahkeme heyeti, jandarma görevlileri Abdullah Dinç, Volkan Şahin, Yusuf Bozca, Ali Barış Sevindik ve IQ Yayıncılık’ın sahibi Adem Sarıgöl’ün tahliyesine karar verdi. Heyet, bu sanıkların yurtdışına çıkış yasağı da koydu. Heyet ayrıca, Trabzon’da görülen davanın da ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verdi.

İstanbul'da silahlı saldırıisranbul Maltepe'de sokak ortasında silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı. Olay, Cevizli Mahallesi Tugay Yolu Caddesi'nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber