Dışişleri Bakanlığı'ndan "İsrail dölü" açıklaması

TEL AVİV Büyükelçiliğimiz Maslahatgüzarı Doğan Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Soma’da İsraille ilintili sarfettiği iddia edilen sözlerle ilgili, "Başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamıyla gerçek dışıdır. Sayın Başbakanımız hiç bir şekilde iddia edildiği gibi bir ifadede bulunmamıştır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

’Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği Maslahatgüzarının bazı yayın organlarında sayın Başbakanımızın Soma’da İsrail’le ilintili bazı uygun olmayan ifadeler sarfettiğine dair iddiaların gerçek dışı olduğunu vurgulayarak yalanlamasına ilişkin soruya cevabı Tel Aviv Büyükelçiliğimiz Maslahatgüzarı Doğan Işık sözkonusu açıklamasını Bakanlığımızın talimatıyla yapmıştır.

Bu vesileyle bir kere daha vurgulamak isteriz ki Sayın Başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamıyla gerçek dışıdır. Sayın Başbakanımız hiç bir şekilde iddia edildiği gibi bir ifadede bulunmamıştır. Bu gibi temelsiz iddialarda bulunanları şiddetle kınıyoruz.’

Eylül ayında bile dolu!Muğla'nın Marmaris ilçesindeki plajlar, eylül ayının neredeyse sonuna gelinmesine rağmen temmuz ayındaki kalabalıktan farksızdı. Kimi tatilciler, serinlemek için şezlonglarını denize çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber