Doğu'da Sibirya soğukları soluk kesiyor

SİBİRYA soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nde günlük yaşam, özellikle geceleri durma noktasına geliyor. Kars’ta dün gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında 26 derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu’da Sibirya soğukları etkili olmaya devam ediyor. Dün gecenin en düşük sıcaklığı, hepsi sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 26, Erzurum, Ağrı, Ardahan’da 22, Muş’ta 19, Iğdır’da 16 ve Erzincan’da 12 dereceyi buldu. Kar kalınlıkları ise Palandöken’de 65, Konaklı’da 80, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde ise 27 santim olurken Muş’ta 30, Ağrı’da 22, Erzurum’da 15, Iğdır’da 10, Ardahan ve Kars’ta 7 santime ulaştı.

Türkiye’nin en soğuk kenti olan Kars’ta etkili olan dondurucu soğuklar karayolunda buzlanmaları da beraberinde getirdi. Yollardaki buzlanma nedeniyle sürücüler trafikte yavaş seyrederken, donan araçlar ise akü desteğiyle şarj edilerek çalıştırılabiliyor. Otomobil gibi küçük taşıtların sabahleyin kolay çalışması için üzerine battaniyeler örtülüyor. Kalorifer sisteminin yetersiz kalması yüzünden otomobillerin ön camları buzla kaplanıyor.

Kars, Ardahan ve Erzurum’da çeşmeler dondu, iş yerlerinin vitrinleri buz tuttu, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Sabah erken saatte okula giden öğrenciler ise adeta buz kesti. Atkı ve berelerle yüzlerini kapatmaya çalışan çocuklardan bazılarının ağladığı görüldü.

Kaza yaptı pişkinliği pes dedirtti: Öpüyorum siziSultanbeyli TEM Otoyolu'nda alkollü olduğu iddia edilen sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek yeşil alana çıktı. Kazada iki kişi hafif şekilde yaralanırken TEM Otoyolu'nda trafik yoğunluğu oluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber